Drukuj

Aktualności

Komunikat

  • POPISZ SIĘ BEZPIECZEŃSTWEM – KONKURS DLA DZIENNIKARZY

    Opublikowano: 2010.12.30, godz. 11:49

„Popisz się bezpieczeństwem” - Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zachęca dziennikarzy do udziału w konkursie organizowanym w ramach kampanii promującej bezpieczeństwo ruchu drogowego. Patronat nad akcją objęła Śląska i Małopolska Policja, Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Kuba Bielak, reporter TVN Turbo oraz instruktor bezpiecznej jazdy.

Zwiększenie świadomości właściwych zachowań wśród kierowców, a w konsekwencji podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach to główny cel konkursu dla dziennikarzy „Popisz się bezpieczeństwem”. Konkurs skierowany do przedstawicieli mediów prowadzony jest równolegle z konkursem dla kierowców „Rekordowo bezpieczni z A4 Katowice-Kraków”, którego hasło odnosi się do rekordowo bezpiecznego na tym odcinku autostrady mijającego roku. Od początku 2010 r. na A4 Katowice-Kraków nie wydarzył się żaden śmiertelny wypadek.

- Zmiany w Kodeksie Ruchu Drogowego w 2011 r., a w szczególności podniesienie limitów prędkości dodatkowo zwiększają potrzebę edukacji w zakresie bezpiecznej jazdy. My dziennikarze możemy mieć w tym swój udział pisząc o dobrych praktykach, bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz konsekwencjach ich ignorowania – mówi Kuba Bielak, instruktor bezpiecznej jazdy oraz reporter TVN Turbo.

Konkurs „Popisz się bezpieczeństwem” skierowany jest do dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa na polskich drogach. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opublikowanie artykułu prasowego, audycji radiowej lub programu TV dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dróg ekspresowych i autostrad, w terminie od 28 grudnia 2010 roku do 31 stycznia 2011 roku oraz zgłoszenie publikacji za pośrednictwem strony www.bezpieczna.autostrada-a4.com.pl/popiszsie.

Prace konkursowe zostaną ocenione przez przedstawicieli Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, organizatora konkursu oraz Kubę Bielaka. Autorzy zwycięskich publikacji zostaną nagrodzeni „Ipad’ami” firmy Apple.

###
Informacje o SAM SA
Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 61-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskał koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację w 1997 roku. Na podstawie Umowy Koncesyjnej SAM S.A. ustawicznie  inwestuje
w infrastrukturę autostradową oraz zajmuje się pozyskiwaniem długoterminowego finansowania na realizację  inwestycji.  Do końca 2009 r. wartość dokonanych inwestycji wyniosła 830 mln zł i była o ok. 300 mln wyższa od pierwotnego planu finansowego. Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego  finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.


Dodatkowych informacji udzieli:
Rafał Czechowski
Rzecznik Prasowy SAM SA
E-mail: r.czechowski@imagopr.pl
Tel. 601063200