Strona główna / Lista aktualności

11 października Punkty Obsługi Klienta nieczynne/ prace na A4 Katowice-Kraków

2019.10.07 / 14:58 | Nowości

Informujemy uprzejmie, że 11 października Punkty Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach z przyczyn technicznych będą nieczynne. Zapraszamy w poniedziałek 14 października od godz. 7.00 do 21.00.

Przepraszamy za ewentualne niedogodności.

 

PRACE NA A4 KATOWICE-KRAKÓW

 WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że trwa obecnie ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja prowadzona jest w sprawdzony, możliwie najbardziej przyjazny dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem dni kiedy przeprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

Utrudnienia w ruchu

  • na odcinku 6 km pomiędzy węzłem Jeleń, a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, tj. od km 358 do km 352. Dwa zwężone pasy w obu kierunkach,
  • w porze nocnej z 3 na 4 października (czwartek/piątek) jeden pas ruchu w kierunku Katowic między węzłami Chrzanów i Balin (km 370),
  • w okresie od września do listopada 2019 r. na Placu Poboru Opłat w Balicach okresowo zamykane będą pasy poboru opłat, po jednym pasie w każdym kierunku. Od 1 października zamknięty będzie pas nr 9 w kierunku do Katowic, dedykowany wyłącznie dla elektronicznego poboru opłat (A4Go). Rolę pasa nr 9 przejmie sąsiedni pas nr 8 i będzie obsługiwał TYLKO elektroniczny pobór opłat. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zmienione oznakowanie na PPO Balice.
  • w związku z robotami – poszerzeniem części zachodniej (od strony Katowic) Placu Poboru Opłat w Balicach, zmieniona została organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. Na obu kierunkach zachowane zostały dwa pasy ruchu z ograniczeniem prędkości.

PRACE REMONTOWE NA OBIEKTACH MOSTOWYCH

1) między Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach

  • (km 397) do końca roku 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy,
  • (km 389) do końca listopada 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

2) w rejonie węzła Mysłowice

  • (km 347) do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

MODERNIZACJA ODWODNIENIA między węzłami Rudno i Chrzanów - do 26 października 2019

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.