Strona główna / Lista aktualności

2 maja nieczynne POK, 4 maja początek prac związanych z wymianą nawierzchni

2016.04.29 / 15:32 | Nowości

1. Informujemy uprzejmie, że 2 maja Punkty Obsługi Klienta przy Placach Poboru Opłat Mysłowice i Balice będą nieczynne.

2. Wymiana nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków rozpocznie się 4 maja. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na czterokilometrowym odcinku pomiędzy Placem Poboru Opłat w Balicach, a Węzłem Rudno (od km 386 do km 390).Na remontowanym odcinku wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Od ok. godz. 9.00 4 maja do 6 maja w związku z pracami przy oznakowaniu nowej organizacji ruchu, oraz montażem barier stalowych na jezdni w kierunku Katowic czynny będzie tylko jeden pas ruchu.

Następnie czynne będą dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Zgodnie z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców, na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic.

Na 11 czerwca zaplanowano rozpoczącie wymiany nawierzchni jezdni do Krakowa na tym samym odcinku autostrady. Remont obu jezdni pomiędzy PPO Balice a Węzłem Rudno  zakończy się 22 lipca br. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną  przerwane. 2 sierpnia br. rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Jeleń i Balin, na jezdni w kierunku Katowic.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.