Strona główna / Lista aktualności

2 maja punkty spzredaży A4Go nieczynne/ wymiana nawierzchni

2018.04.27 / 11:51 | Nowości

Informujemy uprzejmie, że 2 maja (środa) Punkty Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach będą nieczynne, a 4 maja (piątek) będą otwarte od godz. 7.00 do 15.00. Przepraszamy za ewentualne niedogodności.

 WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Do 23 maja 2018 r. realizowana będzie wymiana nawierzchni na jezdni w kierunku do Krakowa na odcinku 6 km między Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, a węzłem Jeleń, tj. od km 352 do km 358. Zmianie uległa organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. Zachowane zostały dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch odbywa się z ograniczeniem prędkości.

  •  od godzin wieczornych 28 kwietnia (sobota) do godz. 6.00 dnia następnego (29 kwietnia) okresowo zamykany będzie jeden z dwóch pasów ruchu w kierunku do Krakowa. Cały ruch zostanie przekierowany na drugi pas ruchu. Zmiana w organizacji ruchu podyktowana jest koniecznością ustawienia oznakowania na czas robót. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

PRZEBUDOWA ODWODNIENIA AUTOSTRADY

Zamknięto część pasa wyłączenia łącznicy węzła Brzęczkowice w Mysłowicach (skrzyżowanie A4 z drogą S1) relacji Katowice-Cieszyn z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Ta tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do 28 kwietnia.

REMONT NAWIERZCHNI NA WĘŹLE BALIN

Do drugiej połowy sierpnia 2018 r. realizowany będzie kompleksowy remont nawierzchni jezdni na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków. W tym okresie zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch zostanie poprowadzony objazdami.

27 kwietnia otwarta zostanie łącznica zjazdowa z autostrady A4 relacji Katowice – Oświęcim/ Balin.

Zamknięte są

  • połówka ulicy Balińskiej. Wprowadzono tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną.
  • łącznica zjazdowa z węzła Balin relacji Oświęcim/ Balin – Kraków. Planowane otwarcie tej łącznicy po zakończeniu robót to 12 maja.

Od 14 maja do 26 czerwca zamknięta będzie łącznica relacji Oświęcim/Balin – Katowice.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.

PRZEBUDOWA MIEJSCA OBSŁUGI PODRÓŻNYCH W MORAWICY

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków rozpoczął prace związane z przebudową MOP w Morawicy (przed PPO Balice, kierunek do Krakowa). Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu.