Strona główna / Lista aktualności

6.10, godz. 17-18.30 możliwe utrudnienia w dojeździe do lotniska w Balicach/ prace na A4

2017.10.05 / 16:47 | Nowości

KOMUNIKAT LOTNISKA W BALICACH

"W związku z protestem zapowiedzianym na piątek, 6 października w godzinach od 17.00 – 18.30, mogą wystąpić utrudnienia w dojeździe do Kraków Airport. W czasie protestu będą wykorzystywane chodniki wzdłuż drogi wojewódzkiej DW 774 oraz przejścia dla pieszych wokół ronda przy wjeździe na lotnisko.

Pasażerów prosimy o wcześniejszy wyjazd na lotnisko lub skorzystanie w tym czasie z połączenia kolejowego. Alternatywnie sugerujemy dojazd na lotnisko DW 774 z kierunku Liszki/ Kryspinów, wjazd na lotnisko od strony jednostki wojskowej i skorzystanie z parkingu terenowego zlokalizowanego bezpośrednio przy terminalu pasażerskim."

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że prace związane z wymianą nawierzchni prowadzone są obecnie:

  • na odcinku od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach (od km 341, 6 do km 348,5  tj. na odcinku o długości ok. 7 km). Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami w każdym kierunku. UWAGA! W kierunku do Katowic, zjazdy z autostrady na węzłach Mysłowice oraz Murckowska w Katowicach na drogę krajową nr 86 możliwe są tylko z prawego pasa ruchu. Ukończenie ww. prac planowane jest do końca października 2017 r.
  • na odcinku między węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach (od km 392 do km 395 tj. na odcinku o długości ok. 3 km). Ukończenie prac planowane jest w połowie października. Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami.

INNE PRACE

  • 6 października od godz. 11.00 do 13.00 na jezdni w kierunku do Katowic przed węzłem Rudno zamknięty będzie pracy pas ruchu na odcinku ok. 100 m (km 385)
  • 7 października od godz. 9.00 do 10.30 na jezdni w kierunku do Katowic przed węzłem Rudno zamknięty będzie prawy pas ruchu na odcinku ok. 100 m (km 385)
  • 7 października od godz. 11.00 do 13.00 na jezdni w kierunku do Krakowa przed węzłem Rudno zamknięty będzie prawy pas ruchu na odcinku ok. 100 m (km 380)

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Przebudowa Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP)

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków prowadzi prace związane z ich przebudową.

W pierwszej kolejności przebudowie podlegają:

  • MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa,
  • MOP Zastawie znajdujący się ok. 9 km za węzłem „Chrzanów”, kierunek do Katowic.

Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu. Zakres usług hotelowych pozostaje bez zmian.

Natomiast pozostałe Miejsca Obsługi Podróżnych tj. MOP Morawica zlokalizowany przy autostradzie A4 Katowice – Kraków ok. 27 km za węzłem „Chrzanów” w kierunku do Krakowa oraz MOP Aleksandrowice zlokalizowany ok. 1 km za Placem Poboru Opłat w Balicach, będą funkcjonowały bez zmian. Ich przebudowa planowana jest w dalszej kolejności.

Za wszelkie utrudnienia związane z przebudową MOP, w imieniu PKN Orlen S.A., przepraszamy.