Stalexport Autostrada Małopolska S.A.
https://www.autostrada-a4.com.pl/aktualnosci/index/Od-1-lutego-platnosci-kartami-ORLEN-i-ROUTEX/idn:6
Drukuj grafikę : tak / nie

Lista aktualności

Od 1 lutego płatności kartami ORLEN i ROUTEX

2015.01.30 / 00:00 | Nowości

Od 1 lutego 2015 kierowcy podróżujący A4 Katowice-Kraków i przejeżdżający przez Place Poboru Opłat (PPO) w Mysłowicach i Balicach będą mogli dokonywać płatności za przejazd tym odcinkiem autostrady przy użyciu kart flotowych oraz paliwowych. Wprowadzenie wygodnych i bezgotówkowych form płatności to efekt przeprowadzonej wymiany urządzeń poboru opłat, będącej częścią kompleksowego programu zwiększania przepustowości PPO realizowanego przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A. (SAM S.A.).

Na Placach Poboru Opłat akceptowane będą:

  • karty PKN ORLEN: Flota oraz Open Drive umożliwiające bezgotówkowy zakup paliw i usług na stacjach paliw ORLEN (stacje tej marki zlokalizowane są na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych przy koncesyjnym odcinku A4) oraz stacjach Bliska
  • karty ROUTEX uprawniające do płatności na stacjach: Aral, BP, Eni oraz Statoil.

Kartami flotowymi i paliwowymi będzie można dokonywać płatności na wszystkich stanowiskach obsługi pojazdów w Mysłowicach oraz w Balicach z wyjątkiem skrajnych, lewych bramek.

Uwaga!

Kierowcy zainteresowani wnoszeniem opłat za przejazd kartą FLOTA powinni posiadać karty, których numeracja zaczyna się od cyfr 789715 oraz posiadających przypisaną grupę produktową 36 (karty z nową numeracją wydawane są od sierpnia 2011 roku). Użytkownicy kart FLOTA wydanych przez lipcem 2011 roku mają możliwość wymiany na nową, posiadającą unikalną numerację niezbędną do identyfikacji w systemach międzynarodowych.