Strona główna / Lista aktualności

Od 4 maja - wymiana nawierzchni na jezdni do Katowic

2016.04.20 / 12:01 | Nowości

Wymiana nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków rozpocznie się 4 maja. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na czterokilometrowym odcinku pomiędzy Placem Poboru Opłat w Balicach, a Węzłem Rudno (od km 386 do km 390).Na remontowanym odcinku wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Przez cały okres trwania remontu zachowane dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wyjątek stanowić będą krótkotrwałe (około dwudniowe) okresy związane z montażem lub demontażem stalowych barier bezpieczeństwa rozdzielających przeciwne kierunki ruchu. Zgodnie z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców, na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic.

Na 11 czerwca zaplanowano rozpoczącie wymiany nawierzchni jezdni do Krakowa na tym samym odcinku autostrady.

Remont obu jezdni pomiędzy PPO Balice a Węzłem Rudno  zakończy się 22 lipca br. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną  przerwane. 2 sierpnia br. rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Jeleń i Balin, na jezdni w kierunku Katowic.