Strona główna / Lista aktualności

Od dzisiaj na A4 Katowice-Kraków płatności kartami euroShell

2015.11.02 / 12:33 | Nowości

Od dzisiaj na wszystkich bramkach Placów Poboru Opłat Mysłowice i Balice można płacić za przejazd kartą euroShell.

Karty euroShell akceptowane są na wszystkich płatnych odcinkach dróg w Polsce: na autostradach A1, A2 i A4 oraz na trasach objętych systemem viaTOLL. Kartami tymi można również dokonać płatności za zakup urządzenia pokładowego viaBOX niezbędnego do korzystania z systemu viaTOLL. Można też uregulować płatność za skorzystanie z pomocy drogowej oraz zapłacić mandat za wykroczenie drogowe.

Kartami flotowymi i paliwowymi można posługiwać się na bramkach A4 Katowice-Kraków od początku lutego br. Obecnie na Placach Poboru Opłat w Mysłowicach oraz Balicach kierowcy mogą dokonywać płatności kartami marek:

  • euroShell
  • PKN Orlen (Flota oraz Open Drive)
  • UTA
  • Routex

Karty Orlen akceptowane są na stacjach benzynowych tej marki (są one zlokalizowane na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych przy koncesyjnym odcinku A4) oraz stacjach Bliska. Karty Routex przyjmowane są na stacjach: Aral, BP, Eni oraz Statoil. Kartami UTA można posłużyć się w Polsce na stacjach wszystkich koncernów paliwowych: Shell, Statoil, BP, Lukoil, Lotos, Moya, Optima, Orlen, Bliska oraz Arge.