Strona główna / Lista aktualności

Organizacja ruchu w rejonie Węzła Mysłowice - aktualizacja

2016.06.03 / 15:23 | Nowości

Informujemy uprzejmie, że 10 czerwca 2016 r. (piątek) planowane jest wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu w rejonie Węzła Mysłowice:

  • otwarcie łącznicy relacji Mysłowice - Katowice,
  • zamknięcie łącznicy relacji Kraków - Mysłowice (ruch na tym kierunku będzie się odbywał wytyczonym objazdem)
  • otwarcie zachodniej jezdni ul. Obrzeżnej Zachodniej w Mysłowicach wraz z otwarciem zjazdu na łącznicę relacji Mysłowice – Katowice,
  • zamknięcie wschodniej jezdni ul. Obrzeżnej Zachodniej.

Informujemy ponadto, że po wprowadzeniu ww. zmian, z uwagi na zamknięcie łącznicy relacji Kraków – Mysłowice, na jezdni autostrady w kierunku Katowic, na odcinku ok. 600 m zamknięty zostanie zjazd na tę łącznicę i obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 110 km/h. 

Na jezdni zachodniej ul. Obrzeżnej Zachodniej na odcinku około 1 km ruch będzie się odbywał dwukierunkowo.

Od 9 czerwca 2016 r. (czwartek) w ww. lokalizacjach będą prowadzone prace przygotowawcze, niezbędne dla wprowadzenia opisanychj powyżej zmian w organizacji ruchu, polegające na montażu oznakowania pionowego oraz pozostałych elementów organizacji ruchu.

Ww. zmiany w tymczasowej organizacji ruchu spowodowane są rozpoczęciem kolejnego etapu robót w ramach rozbudowy Węzła Mysłowice – budowy wschodniej części ronda na ul. Obrzeżnej Zachodniej oraz łącznic autostradowych.

Przewiduje się, że wyżej opisana tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do 25 sierpnia 2016 r.