Strona główna / Lista aktualności

Ostatnie dni promocji A4Go/ Prace na A4 Katowice-Kraków

2021.01.27 / 13:31 | Nowości

trzymajcie się ciepło! - promocja elektronicznego poboru opłat A4go

Zapraszamy do udziału w świątecznej akcji promocyjnej A4Go. Każdy, kto wybierze płatności za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków z wykorzystaniem urządzenia pokładowego A4Go, otrzyma w prezencie kubek termiczny oraz przesyłkę kurierską gratis. Promocja dotyczy urządzeń pokładowych nabywanych stacjonarnie w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i w Balicach oraz on-line, poprzez serwis www.a4go.pl i obowiązuje do wyczerpania zapasów. Więcej informacji na temat elektronicznego poboru opłat oraz Regulamin promocji  - poniżej.

Bezkontaktowe płatności automatyczne, w tym A4Go, to w czasach pandemii najbezpieczniejszy sposób wnoszenia opłat za przejazdy. Na bramce autostradowej nie ma potrzeby otwierania okna i wręczania inkasentowi gotówki lub karty, a przejazd dzięki dedykowanym skrajnym, lewym bramkom jest dużo szybszy niż na pozostałych bramkach. Automatyczne metody płatności zapewniają tańsze nawet o ponad 30% przejazdy autostradą. Przykładowo kierowca samochodu osobowego płaci z A4Go na jednym placu poboru 4 zł mniej niż osoba, która płaci gotówką lub kartą bankową (8 zł zamiast 12 zł).

Elektroniczny pobór opłat A4Go

Elektroniczny pobór opłat A4Go działa w oparciu o zainstalowane na przedniej szybie pojazdu urządzenie pokładowe A4Go. Komunikuje się ono z anteną na bramce autostradowej – szlaban podnosi po dokonaniu kategoryzacji pojazdu, a historię podróży i transakcji można śledzić na bieżąco poprzez internetowe konto użytkownika w serwisie www.a4go.pl

A4Go funkcjonuje jako:

  • prepaid tj. przedpłata. Użytkownik opłaca z góry odpowiednią liczbę impulsów, odpowiadającą liczbie przejazdów przez place poboru opłat. Termin ważności zakupionych pakietów impulsów wynosi aż 730 dni, co gwarantuje w długim okresie stały poziom opłat za przejazd niezależnie od ich ewentualnych zmian w przyszłości.
  • postpaid - urządzenie pokładowe A4Go można powiązać z kartą płatniczą, a opłata za przejazd pobrana zostanie z tej karty po przejeździe przez plac poboru opłat.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/a4go_elektroniczny_pobor_oplat

Informacja o punKtach sprzedaży A4Go

Informujemy uprzejmie, że w związku z sytuacją epidemiczną Punkty Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach czynne są od godz. 7.00 do 15.00, przy czym kontakt mailowy i telefoniczny możliwy jest od godz. 7.00 do 21.00. Zamówienia internetowe poprzez serwis www.a4go.pl można składać tak jak dotychczas - całodobowo. Przepraszamy za niedogodności.

inna BEZKONTAKTOwa METODa WNOSZENIA niższych OPŁAT ZA PRZEJAZD: videotolling z aplikacjami: Autopay albo skycash

Kierowcy, którzy jeżdżą autostradą A4 Katowice-Kraków okazjonalnie: w weekendy, czy na urlopy, ale także podróżujący tym odcinkiem częściej, np. do pracy, mogą korzystać z videotollingu – poboru opłat opartego o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu.

Przejazdy z aplikacją Autopay/ SkyCash przez place poboru opłat są znacznie szybsze w porównaniu z przejazdami, gdzie opłata wnoszona jest kartą płatniczą, czy gotówką. Po pierwsze na każdym z dwóch placów poboru (w Mysłowicach i Balicach) dla videotollingu przeznaczono 3 bramki: dwie, skrajne lewe i trzecią od prawej strony, oznakowane kamerą na żółtym tle. Po drugie kierowca nie musi się w zasadzie zatrzymywać na bramce - odczyt tablicy rejestracyjnej przebiega natychmiastowo, a opłata za przejazd pobierana jest z karty płatniczej przypisanej do konta w aplikacji Autopay/ SkyCash. W przypadku omyłkowego wjazdu na nieoznakowaną linię można również  zapłacić za przejazd przy użyciu videotollingu, zgłaszając taki zamiar inkasentowi, który uruchamia system, jest to jednak opcja zabierająca zdecydowanie więcej czasu.

Wystarczy pobrać aplikację Autopay albo SkyCash na swój telefon z Google Play/ AppStore, zarejestrować swój pojazd w aplikacji i przypisać do swojego konta użytkownika kartę kredytową lub płatniczą. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Videotolling na A4 Katowice-Kraków rozpoznaje, poza numerami rejestracyjnymi wszystkich krajów Unii Europejskiej, także tablice ukraińskie – warunkiem, w przypadku aplikacji SkyCash, jest posiadanie polskiego numeru telefonu. Na placu poboru opłat nie trzeba być zalogowanym w aplikacji Autopay/ SkyCash ani nawet mieć przy sobie telefonu – system automatycznie odczytuje numer rejestracyjny, identyfikuje pojazd i podnosi szlaban. Połowa opłaty jest pobierana na bramce wjazdowej oraz druga połowa na bramce wyjazdowej.

Autopay dostępny jest w bankowości internetowej banków: Millennium, ING Bank Śląski, Pekao S.A., Bank Pocztowy, Alior Bank (opłaty za przejazd pobierane są bezpośrednio z konta bankowego klienta), jak równieź w aplikacji Yanosik (opłata za przejazd ściągana jest z karty bankowej).

Z  aplikacjami Autopay i SkyCash można przejechać także koncesyjnym odcinkiem autostrady A1.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/videotolling

https://automatycznaa4.pl/

stawki opłat za przejazd

Prace na A4 Katowice-Kraków

Naprawy nawierzchni jezdni

28 stycznia (czwartek) w godz. 7:00 do 21:00 zawężenia do jednego pasa na długości ok. 300 m na:

  • jezdni do Katowic w km 379 (za węzłem Rudno);
  • jezdni do Krakowa w km 387 (za węzłem Rudno).

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożną jazdę.