Strona główna / Lista aktualności

Prace na A4 Katowice-Kraków

2019.05.09 / 15:00 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że rozpoczął się ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja prowadzona będzie w sprawdzony, możliwie najbardziej przyjazny dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

Obecnie prace prowadzone są:

  • na jezdni w kierunku Krakowa, na odcinku o długości 4,10 km między węzłami Chrzanów i Rudno (od km 376 do km 380) - dwa zwężone pasy ruchu w każdym kierunku jazdy z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Następnie wykonawca robót przeniesie się na odcinek o długości 3,5 km między węzłami Jeleń i Chrzanów (od km  368 do km 372).

Wymiana nawierzchni na placu poboru opłat w Balicach:

  • od 13 maja od godz. 6.00 planowane jest zamknięcie jednej z bramek środkowych wraz z pasem ruchu na dojeździe i wyjeździe z bramki na jezdni w kierunku Katowic,
  • 13 maja od godz.18.00 do 4 maja do godz. 6.00 planowane jest zamknięcie dwóch bramek środkowych wraz z pasami ruchu na dojazdach i wyjazdach z bramek na jezdni w kierunku Krakowa,
  • od 14 maja od godz. 6.00 planowane jest zamknięcie jednej z bramek środkowych wraz z pasem ruchu na dojeździe i wyjeździe z bramki na jezdni w kierunku Krakowa. Na pasie ruchu w sąsiedztwie jednej z zamkniętych wcześniej bramek na jezdni w kierunku Krakowa zostanie usunięta warstwa ścieralna i przywrócony ruch.

 MODERNIZACJA ODWODNIENIA na PLACU POBORU OPŁAT W BALICACH

  • od 8 maja, godz. 5:00 do 15 maja zamknięcie pasa nr 14, kierunek Kraków - Katowice
  • od 15 maja, godz. 5:00 do 22 maja zamknięcie pasa nr 13, kierunek Kraków - Katowice
  • od 22 maja, godz. 5:00 do 29 maja zamknięcie pasa nr 12, kierunek Kraków - Katowice

PRACE REMONTOWE NA OBIEKCIE MOSTOWYM między Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach (km 397)

  • do końca lipca 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

PRACE REMONTOWE NA OBIEKCIE MOSTOWYMWęzeł Mysłowice w km 346 - 347 na jezdni w kierunku Krakowa

  • 10 maja od godz. 21.00 do 11 maja do godz. 11.30 -  prace związane z wykonaniem oznakowania poziomego oraz ustawieniem barier betonowych. W czasie tych prac ruch na autostradzie odbywał się będzie jednym pasem.
  • od 11 maja od godz. 12.00 na jezdni w kierunku Krakowa zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na czas prac na obiekcie mostowym przewidująca zajęcie pasa awaryjnego oraz części pasa prawego. Ruch na jezdni głównej będzie się odbywał dwoma zawężonymi pasami ruchu do czasu zakończenia prac na obiekcie mostowym.

 Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.