Strona główna / Lista aktualności

Prace na A4 Katowice-Kraków

2021.03.08 / 14:12 | Nowości

naprawy nawierzchni jezdni

9 marca (wtorek) od godz. 8:00 do 20:00 na jezdni do Katowic zawężenia do jednego pasa na długości ok. 300 m:

  • między węzłami Rudno i Chrzanów (km 380)
  • między węzłami Byczyna i Jeleń (km 364).

Rozbudowa pasów ruchu na Placu Poboru Opłat w Mysłowicach

W porze nocnej z 8 na 9 marca  (poniedziałek /wtorek), w związku z wprowadzaniem zmian organizacji ruchu przed PPO Mysłowice (km 351), na jezdni w kierunku do Krakowa występować będą lokalne zawężenia do jednego pasa.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.

AUTOMATYCZNE METODY PŁATNOŚCI

Kierowcy samochodów osobowych korzystającym z płatności automatycznych: A4Go, Telepass oraz przez aplikacje Autopay, SkyCash i IKO mogą korzystać z ponad  30 proc. rabatu na przejazdy. Płacą oni 8 zł na każdej bramce – o 4 zł mniej, niż płacący gotówką czy kartą. Podobnie jak kierowcy pojazdów kategorii 2 i 3 (17 zł na każdym PPO) oraz kategorii 4 i 5 (30 zł na każdym PPO).

Elektroniczny pobór opłat A4Go – pełna kontrola przejazdów służbowych

Regularnym użytkownikom autostrady, w tym m.in. właścicielom flot, koncesjonariusz proponuje elektroniczny pobór opłat A4Go, działający w oparciu o zainstalowane na przedniej szybie pojazdu urządzenie pokładowe A4Go. Komunikuje się ono z anteną na bramce autostradowej – szlaban podnosi po dokonaniu kategoryzacji pojazdu, a historię podróży i transakcji można śledzić na bieżąco poprzez internetowe konto użytkownika w serwisie www.a4go.pl

A4Go funkcjonuje jako:

  • prepaid tj. przedpłata. Użytkownik opłaca z góry odpowiednią liczbę impulsów, odpowiadającą liczbie przejazdów przez place poboru opłat. Termin ważności zakupionych pakietów impulsów wynosi aż 730 dni, co gwarantuje w długim okresie stały poziom opłat za przejazd niezależnie od ich ewentualnych zmian w przyszłości.
  • postpaid - urządzenie pokładowe A4Go można powiązać z kartą płatniczą, a opłata za przejazd pobrana zostanie z tej karty po przejeździe przez plac poboru opłat.

Urządzenia pokładowe A4Go i impulsy można nabyć w serwisie www.a4go.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach czynnych obecnie od godz. 7.00 do 15.00.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/a4go_elektroniczny_pobor_oplat

Informacja o punKtach sprzedaży A4Go

Informujemy uprzejmie, że w związku z sytuacją epidemiczną Punkty Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach czynne są od godz. 7.00 do 15.00, przy czym kontakt mailowy i telefoniczny możliwy jest od godz. 7.00 do 21.00. Zamówienia internetowe poprzez serwis www.a4go.pl można składać tak jak dotychczas - całodobowo. Przepraszamy za niedogodności.

Videotolling z aplikacjami: Autopay / SkyCash/ IKO – łatwiej się nie da

Kierowcy, którzy jeżdżą autostradą A4 Katowice-Kraków okazjonalnie: w weekendy, czy na urlopy, ale także podróżujący tym odcinkiem częściej, np. do pracy, mogą korzystać z videotollingu – poboru opłat opartego o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu.

Videotolling na A4 Katowice-Kraków rozpoznaje, poza numerami rejestracyjnymi wszystkich krajów Unii Europejskiej, także tablice ukraińskie – warunkiem, w przypadku aplikacji SkyCash, jest posiadanie polskiego numeru telefonu. Na placu poboru opłat nie trzeba być zalogowanym w aplikacji Autopay/ SkyCash/ IKO ani nawet mieć przy sobie telefonu – system automatycznie odczytuje numer rejestracyjny, identyfikuje pojazd i podnosi szlaban. Połowa opłaty jest pobierana na bramce wjazdowej oraz druga połowa na bramce wyjazdowej.

Autopay dostępny jest w bankowości internetowej banków: Millennium, ING Bank Śląski, Pekao S.A., Bank Pocztowy (opłaty za przejazd pobierane są bezpośrednio z konta bankowego klienta), jak równieź w aplikacji Yanosik (opłata za przejazd ściągana jest z karty bankowej).

Z  aplikacjami Autopay/ SkyCash/ IKO można przejechać także koncesyjnym odcinkiem autostrady A1.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/videotolling