Strona główna / Lista aktualności

Prace na odcinku A4 Katowice-Kraków

2018.08.07 / 13:10 | Nowości

KONIEC REMONTU NAWIERZCHNI WĘZŁA BALIN W CHRZANOWIE

W środę 8 sierpnia, z dziewięciodniowym wyprzedzeniem w stosunku do zakładanego harmonogramu, zakończy się remont węzła Balin na autostradzie A4 Katowice-Kraków.

Zakończenie robót w rejonie węzła Balin oznacza otwarcie dla ruchu ostatniej z wyremontowanych części ulicy Balińskiej oraz wylotu ulicy Działkowej, po północnej stronie węzła. Od najbliższej środy ruch tym rejonie będzie się odbywał bez utrudnień  

Prace remontowe na węźle Balin obejmowały wykonanie m.in. nowej nawierzchni na łącznicach: zjazdowych z autostrady A4 z Katowic i z Krakowa na ulicę Balińską oraz zjazdowych z ulicy Balińskiej na A4 w kierunku Krakowa i Katowic. Dodatkowo wyremontowane zostały ulice Działkowa i Balińska.

ROBOTY GWARANCYJNE - USZCZELNIENIE SPĘKAŃ NAWIERZCHNI

W dniach 7-9 sierpnia oraz 13 sierpnia br. na różnych odcinkach autostrady w godzinach od 18:00 – 22:00 zamykane będą pasy ruchu dla zabezpieczenia prac przy uszczelnianiu spękań nawierzchni.

Ruch w czasie robót będzie się odbywał jednym pasem z ograniczeniem prędkości do 80 km/godz.

PRZEBUDOWA MIEJSCA OBSŁUGI PODRÓŻNYCH W MORAWICY

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków rozpoczął prace związane z przebudową MOP w Morawicy (przed PPO Balice, kierunek do Krakowa). Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu.