Strona główna / Lista aktualności

Prace utrzymaniowe i wymiana nawierzchni jezdni do Katowic - aktualizacja

2016.09.02 / 18:53 | Nowości

PRACE UTRZYMANIOWE

Informujemy uprzejmie, że w związku z pracami utrzymaniowymi na km 391 zostaną wprowadzone poniższe ograniczenia w ruchu:

5 września

  • na jezdni do Krakowa km 391+950 – km 392+000– zamknięcie pasa prawego od godz. 8.00 do 13.30

 WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni jezdni do Katowic między placem poboru opłat w Mysłowicach i Węzłem Mysłowice, od km 351,5 do km 348. Zgodnie z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców czynne są dwa pasy ruchu w każdym kierunku: na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu jest remontowany, drugi jest przejezdny. Na jezdni do Krakowa czynne są dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic, oddzielony barierami stalowymi.

Remont jezdni do Katowic na ww. odcinku zakończy się z końcem września br.

Wymianą nawierzchni realizowana jest także na jezdni do Katowic między Węzłami Balin i Jeleń, od km 369+100 do km 362+100. Zachowane są dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale mogą pojawiać się krótkotrwałe zamknięcia jednego z pasów ruchu.

  •  3 września (sobota) między godz. 12.00 a 15.00 planowane jest zamknięcie jednego pasa ruchu w kierunku do Katowic na czas ok. 1 godziny. W tym czasie w kierunku do Katowic czynny będzie tylko jeden pas ruchu. 

W kierunku do Krakowa czynne będą dwa pasy ruchu.

Na 15 września zaplanowano rozpoczęcie wymiany nawierzchni jezdni do Krakowa na tym samym odcinku autostrady. Remont obu jezdni pomiędzy między Węzłem Jeleń a Węzłem Balin zakończy się 31 października br.

Uwaga! Zjazd do Jaworzna na Węźle Byczyna (na drogę nr 79) (kierunek do Katowic) możliwy jest wyłącznie z prawego pasa ruchu. Prosimy o wybór tego pasa tuż za Węzłem Balin. Prosimy także o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę oraz zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.