Strona główna / Lista aktualności

Remont węzła Balin w Chrzanowie/ inne prace

2018.07.11 / 14:57 | Nowości

PRZEBUDOWA ODWODNIENIA

Informujemy uprzejmie, że w związku z przebudową odwodnienia:

  • 11 lipca od godz. 17 do 12 lipca, godz. 1 planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na jezdni w kierunku do Katowic w rejonie km 354 (przed PPO w Mysłowicach) na odcinku ok. 400 m. Zamknięty zostanie prawy pas jezdni z ograniczeniem prędkości do 80 km/h
  • 12 lipca od godz. 6 do 9 planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na jezdni w kierunku do Krakowa w rejonie km 354 (za PPO w Mysłowicach) na odcinku ok. 400 m. Zamknięty zostanie prawy pas jezdni z ograniczeniem prędkości do 80 km/h

REMONT NAWIERZCHNI NA WĘŹLE BALIN W CHRZANOWIE

Do drugiej połowy sierpnia 2018 r. realizowany będzie kompleksowy remont nawierzchni jezdni na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków. W tym okresie zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch zostanie poprowadzony objazdami.

12 lipca między godziną 18 a 20 planowane jest otwarcie łącznicy relacji Kraków - Balin/ Oświęcim. Zamknięta pozostanie nadal część ul. Balińskiej, ale otwarta zostanie część zachodnia, a zamknięta będzie część wschodnia. Następnie zamknięty będzie wylot ul. Działkowej, znajdujący się po północnej stronie węzła.

Ruch w rejonie prowadzonych robót sterowany będzie tymczasową sygnalizacją świetlną.

Obecnie zamknięte są:

  • połówka ulicy Balińskiej. Wprowadzono tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną.
  • łącznica relacji Kraków - Oświęcim/ Balin

Terminy wprowadzenia zmian organizacji ruchu mogą ulec niewielkim zmianom, ze względu na warunki atmosferyczne.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.

PRZEBUDOWA MIEJSCA OBSŁUGI PODRÓŻNYCH W MORAWICY

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków rozpoczął prace związane z przebudową MOP w Morawicy (przed PPO Balice, kierunek do Krakowa). Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu.