Stalexport Autostrada Małopolska S.A.
https://www.autostrada-a4.com.pl/aktualnosci/index/W-nocy-z-30-wrzesnia-na-1-pazdziernika-15-minutowe-zamkniecia-jezdni-do-Krakowa/idn:331
Drukuj grafikę : tak / nie

Lista aktualności

W nocy z 30 września na 1 października 15-minutowe zamknięcia jezdni do Krakowa

2019.09.30 / 10:42 | Nowości

W nocy z 30 września (poniedziałek) na 1 października (wtorek) w czasie operacji związanej z przestawieniem bramownicy przed Placem Poboru Opłat w Balicach (w km 399+500) wystąpią czasowe (do 15 minut) zamknięcia jezdni autostrady w kierunku na KRAKÓW. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zmienione oznakowanie przed miejscem wykonywania robót.

Podróżnych udających się na lotnisko w Balicach prosimy o zaplanowanie podróży z odpowiednim zapasem czasowym.

PRACE NA A4 KATOWICE-KRAKÓW

 WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że trwa obecnie ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja prowadzona jest w sprawdzony, możliwie najbardziej przyjazny dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem dni kiedy przeprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

Utrudnienia w ruchu

  • na odcinku 6 km pomiędzy węzłem Jeleń, a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, tj. od km 358 do km 352. Dwa zwężone pasy w obu kierunkach,
  • w okresie od września do listopada 2019 r. na Placu Poboru Opłat w Balicach okresowo zamykane będą pasy poboru opłat, po jednym pasie w każdym kierunku. Od 1 października zamknięty będzie pas nr 9 w kierunku do Katowic, dedykowany wyłącznie dla elektronicznego poboru opłat (A4Go). Rolę pasa nr 9 przejmie sąsiedni pas nr 8 i będzie obsługiwał TYLKO elektroniczny pobór opłat. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zmienione oznakowanie na PPO Balice.
  • w związku z robotami – poszerzeniem części zachodniej (od strony Katowic) Placu Poboru Opłat w Balicach, zmieniona została organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. Na obu kierunkach zachowane zostały dwa pasy ruchu z ograniczeniem prędkości.

PRACE REMONTOWE NA OBIEKTACH MOSTOWYCH

1) między Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach

  • (km 397) do końca roku 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy,
  • (km 389) do końca listopada 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

2) w rejonie węzła Mysłowice

  • (km 347) do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

MODERNIZACJA ODWODNIENIA między węzłami Rudno i Chrzanów - do 26 października 2019

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.