Strona główna / Lista aktualności

Wymiana i miejscowe naprawy nawierzchni jezdni - aktualizacja

2017.07.17 / 13:10 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że na drodze ekspresowej S1 (nad koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 Katowice – Kraków) w obrębie węzła Brzęczkowice w Mysłowicach w związku z remontem nawierzchni jezdni zmieniona została organizacja ruchu - ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami w każdym kierunku z ograniczeniem prędkości do 60 km/h.

Pragniemy zwrócić uwagę, że na drodze S1 w rejonie prowadzonych robót remontowych na węźle Brzęczkowice jezdnia w kierunku do Cieszyna i Bielska-Białej  została rozdzielona na dwa pasy ruchu. Jedynie z prawego pasa możliwy jest zjazd na A4 w kierunku do Krakowa i do Katowic, natomiast na lewym pasie prowadzony jest ruch tylko na wprost bez możliwości zjazdu na A4.

Zakończenie prac związanych z wymianą nawierzchni na S1 zaplanowano na 25 sierpnia 2017.

W związku z wymianą nawierzchni jezdni do Katowic na 6 km odcinku w okolicach węzła Rudno (km 380 - 386) ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami ruchu w każdym kierunku z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

NAPRAWY NAWIERZCHNI

W porze dziennej na obu jezdniach autostrady planowane są lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 400 m.

  • 18 lipca 2017 r. zamknięcia pasa prawego,
  • 19 lipca 2017 r. zamknięcia pasa lewego.

Z uwagi na szybko postępujące prace (zalewanie spękań) oznakowanie robót drogowych zostanie zamontowane na samochodach. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę oraz zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.