Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni - 10 czerwca zmiany w organizacji ruchu

2016.06.07 / 16:10 | Nowości

Informujemy uprzejmie, że w związku z pracami przygotowawczymi do remontu jezdni w kierunku Krakowa na ok. 5 km odcinku autostrady pomiędzy Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu:

  • 10 czerwca od godz. 20 do 11 czerwca do godz. 9.00 na obu jezdniach autostrady czynny będzie tylko jeden pas ruchu z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
  • 11 czerwca od godz. 9.00 do godz. 16.00 czynne będą 2 pasy ruchu w każdym kierunku, następnie od godz. 16.00 do godzin nocnych na obu jezdniach autostrady czynny będzie tylko jeden pas ruchu.

Ww. prace przygotowawcze związane są z przełożeniem stalowych barier bezpieczeństwa oraz oznakowaniem nowej organizacji ruchu.

Podczas remontu na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas  w kierunku Krakowa. Na jezdni w kierunku Krakowa jeden pas ruchu będzie zamknięty, drugi będzie przejezdny. Sporadycznie, ze względów technologicznych, wymagane będzie krótkotrwałe zamykanie pojedynczych pasów ruchu.

Remont tego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków zakończy się 22 lipca br. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną  przerwane. 2 sierpnia br. rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku jezdni do Katowic pomiędzy Węzłami Jeleń i Balin, a następnie w rejonie Węzła Brzęczkowice  w Mysłowicach, także na jezdni w kierunku do Katowic.

Szczegółowe informacje na temat terminów i zmian w organizacji ruchu można znaleźć na stronach internetowych: www.autostrada-a4.pl, www.ia4.pl, na twitterze (@A4KatKra), facebooku (a4katowicekrakow) oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.