Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni - aktualizacja/ przebudowa MOP Kępnica i Zastawie

2017.08.02 / 12:34 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

1. Informujemy uprzejmie, że na drodze ekspresowej S1 (nad koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 Katowice – Kraków) w obrębie węzła Brzęczkowice w Mysłowicach w związku z remontem nawierzchni jezdni ruch w kierunku do Cieszyna odbywa się dwoma zwężonymi pasami. Ruch w kierunku do Częstochowy odbywa się bez utrudnień.

Pragniemy zwrócić uwagę, że na drodze S1 w rejonie prowadzonych robót remontowych na węźle Brzęczkowice jezdnia w kierunku do Cieszyna i Bielska-Białej  została rozdzielona na dwa pasy ruchu. Jedynie z prawego pasa możliwy jest zjazd na A4 w kierunku do Krakowa i do Katowic, natomiast na lewym pasie prowadzony jest ruch tylko na wprost bez możliwości zjazdu na A4.

Zakończenie prac związanych z wymianą nawierzchni na S1 zaplanowano na 25 sierpnia 2017.

2. Prace związane z wymianą nawierzchni prowadzone są także na odcinku 4,6 km między węzłem Rudno, a placem poboru opłat w Balicach, od km 392+000 do km 396+600. Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami ruchu w obu kierunkach.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

MODERNIZACJA ODWODNIENIA

  • 2 sierpnia od godz. 7.00 do 12.00 na jezdni do Krakowa między węzłami Chrzanów i Rudno czynny będzie jeden pas ruchu na odcinku ok. 800 m (km 373 - 374)

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę oraz zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.

PRZEBUDOWA MIEJSC OBSŁUGI PODRÓŻNYCH

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków rozpoczął prace związane z ich przebudową.

W pierwszej kolejności przebudowie podlegać będą :

  • MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa,
  • MOP Zastawie znajdujący się ok. 9 km za węzłem „Chrzanów”, kierunek do Katowic.

Na ww. MOP nadal będzie prowadzona sprzedaż paliw. Ograniczone będą usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu. Zakres usług hotelowych pozostanie bez zmian.

Natomiast pozostałe Miejsca Obsługi Podróżnych tj. MOP Morawica zlokalizowany przy autostradzie A4 Katowice – Kraków ok. 27 km za węzłem „Chrzanów” w kierunku do Krakowa oraz MOP Aleksandrowice zlokalizowany ok. 1 km za Placem Poboru Opłat w Balicach, będą funkcjonowały bez zmian. Ich przebudowa planowana jest w dalszej kolejności.

Za wszelkie utrudnienia związane z przebudową MOP, w imieniu PKN Orlen S.A., przepraszamy.