Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni - aktualizacja

2016.05.04 / 10:36 | Nowości

Informujemy uprzejmie, że prace związane z wymianą nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków rozpoczęły się 4 maja. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na czterokilometrowym odcinku pomiędzy Placem Poboru Opłat w Balicach, a Węzłem Rudno (od km 386 do km 390). Na remontowanym odcinku wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

W związku z przygotowaniem do prowadzenia powyższych prac  wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu jak poniżej:

  • od ok. godz. 16.30 4 maja do 6 maja do godzin porannych w związku z pracami przy oznakowaniu nowej organizacji ruchu oraz montażem stalowych barier bezpieczeństwa, na jezdni w kierunku do Krakowa na odcinku od km 386 do km 391 czynny będzie tylko jeden pas ruchu. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
  • od ok. godz. 19.00 4 maja do 6 maja do godzin porannych w związku z pracami przy montażu barier stalowych, na jezdni w kierunku do Katowic w km od 391+000 do 390+400 na odcinku ok 600 m czynny będzie tylko jeden pas ruchu. Ruch będzie się odbywał prawem pasem z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
  • od 6 maja od godzin porannych czynne będą dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Zgodnie z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców, na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic.

Na 11 czerwca zaplanowano rozpoczęcie wymiany nawierzchni jezdni do Krakowa na tym samym odcinku autostrady. Remont obu jezdni pomiędzy PPO Balice a Węzłem Rudno  zakończy się 22 lipca br. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną  przerwane. 2 sierpnia br. rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Jeleń i Balin, na jezdni w kierunku Katowic.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.