Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni do Katowic / 23 marca zwężenie w okolicy węzła Rudno

2017.03.20 / 10:53 | Nowości

Informujemy uprzejmie, że rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach drugiego etapu wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na odcinku ok. 4 km pomiędzy Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów (od km 380 do km 376).

W związku z planowanymi zmianami w organizacji ruchu:

  • 20 marca (poniedziałek) od ok. godz. 19.00 do ok godz. 7.00 dnia następnego (21 marca, wtorek) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Na jezdni do Katowic ruch będzie się odbywał bez utrudnień
  • 21 marca (wtorek) od godz. 18.00 do ok godz. 7.00  dnia następnego (22 marca, środa) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Na jezdni do Katowic w tym czasie wystąpi lokalne zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu na długości ok. 500 m od godzin wieczornych.

Następnie na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Remont nawierzchni jezdni pomiędzy Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów zakończy się ok. 27 kwietnia br.

W następnym etapie rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy  węzłami Rudno i Balice na jezdni w kierunku Krakowa (od km 380 do km386). O kolejnych etapach remontu koncesjonariusz będzie sukcesywnie informował za pośrednictwem stron: www.ia4.pl, www.autostrada-a4.pl, twittera (@A4KatKra) i facebooka (a4katowicekrakow).

Zakończenie wymiany nawierzchni zaplanowano na listopad 2017 roku. 

Prace wykończeniowe w okolicach węzła Rudno (zmiana oznakowania poziomego)

23 marca w rejonie węzła Rudno od godz. 9.00 do ok. godz. 15 na jezdni w kierunku Katowic na odcinku od km 381+500 do km 382+350 planowane jest zamknięcie prawego pasa. Ruch będzie odbywał się lewym pasem ruchu z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Wprowadzenie powyższej zmiany organizacji ruchu będzie zależne od panujących warunków atmosferycznych.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.