Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni do Katowic - aktualizacja/ prace na PPO Mysłowice

2016.05.06 / 12:58 | Nowości

1. Informujemy uprzejmie, że po zakończeniu prac związanych ze zmianą organizacji ruchu, od  6 maja od godziny 12:30  w rejonie prowadzonych prac remontowych na czterokilometrowym odcinku pomiędzy Placem Poboru Opłat w Balicach, a Węzłem Rudno (od km 386 do km 390) czynne są po dwa zawężone pasy ruchu w każdym kierunku. Na powyższym odcinku wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 80 km/h. Taka zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do 11 czerwca.

Na 11 czerwca zaplanowano rozpoczęcie wymiany nawierzchni jezdni do Krakowa na tym samym odcinku autostrady. Remont obu jezdni pomiędzy PPO Balice a Węzłem Rudno  zakończy się 22 lipca br.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.

2. Informujemy ponadto, że od 7 do 13 maja na Placu Poboru Opłat w Mysłowicach nieczynne będą bramki samoobsługowe (skrajne, lewe). Prowadzone tam będą prace związane ze zmianą konfiguracji pasa samoobsługowego na pas manualny. Oznacza, że dotychczasowe automaty do poboru opłat zostaną usunięte, a w ich miejsce zamontowane zostaną kabiny inkasentów. Powyższa zmiana podyktowana została brakiem zakładanej wcześniej przepustowości bramek samoobsługowych.

Zmiana konfiguracji pasów samoobsługowych zaplanowana jest także w Balicach w terminie od 14 do 20 maja.