Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni/ inne prace - aktualizacja

2017.10.17 / 15:37 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że prace związane z wymianą nawierzchni prowadzone są obecnie:

  • na odcinku od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach (od km 341, 6 do km 348,5  tj. na odcinku o długości ok. 7 km). Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami w każdym kierunku. 13 października od godz. 21 do 15 października do godzin przedpołudniowych czynny będzie tylko jeden pas w kierunku do Katowic w rejonie węzła Brzęczkowice na odcinku ok. 200 m.

UWAGA! W kierunku do Katowic, zjazdy z autostrady na węzłach Mysłowice oraz Murckowska w Katowicach na drogę krajową nr 86 możliwe są tylko z prawego pasa ruchu.

Ukończenie ww. prac planowane jest do końca października 2017 r.

  • na odcinku między węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach (od km 392 do km 395 tj. na odcinku o długości ok. 3 km). Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami. Ukończenie prac planowane jest w połowie października.

INNE PRACE

  • 16 - 17 października od godz. 6.00 do 18.00 na jezdni w kierunku do Krakowa odnowa oznakowania poziomego
  • 16 października od godz. 8.00 do 12.00 na jezdni w kierunku do Krakowa w okolicach węzła Rudna jeden pas ruchu na odcinku ok. 100 m
  • 17 października na jezdni do Katowic, za węzłem Jeleń (km 354) tymczasowe zwężenie do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 600 m.
  • 18 października lokalne naprawy nawierzchni na obu jezdniach na odcinkach ok. 200 m.
  • 18 października od godz. 7.00 - 13.00 na obu jezdniach w okolicahc węzła Rudno zwężenia do jednego pasa na odcinku ok. 100 m.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Przebudowa Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP)

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków prowadzi prace związane z ich przebudową.

W pierwszej kolejności przebudowie podlegają:

  • MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa,
  • MOP Zastawie znajdujący się ok. 9 km za węzłem „Chrzanów”, kierunek do Katowic.

Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu. Zakres usług hotelowych pozostaje bez zmian.

Natomiast pozostałe Miejsca Obsługi Podróżnych tj. MOP Morawica zlokalizowany przy autostradzie A4 Katowice – Kraków ok. 27 km za węzłem „Chrzanów” w kierunku do Krakowa oraz MOP Aleksandrowice zlokalizowany ok. 1 km za Placem Poboru Opłat w Balicach, będą funkcjonowały bez zmian. Ich przebudowa planowana jest w dalszej kolejności.

Za wszelkie utrudnienia związane z przebudową MOP, w imieniu PKN Orlen S.A., przepraszamy.