Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni/ inne prace - aktualizacja

2017.10.27 / 15:26 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że prace związane z wymianą nawierzchni prowadzone są obecnie:

  • na odcinku od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach (od km 341, 6 do km 348,5  tj. na odcinku o długości ok. 7 km). Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami w każdym kierunku.

UWAGA! W kierunku do Katowic, zjazdy z autostrady na węzłach Mysłowice oraz Murckowska w Katowicach na drogę krajową nr 86 możliwe są tylko z prawego pasa ruchu.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe ukończenie ww. prac nastąpi w połowie listopada, a nie na przełomie października i listopada, jak pierwotnie planowano.

INNE PRACE

  • 28 - 30 października malowanie oznakowania poziomego autostrady
  • 28 października w porze dziennej na jezdni do Krakowa przed węzłem Rudno (km 380) jeden pas ruchu na odcinku ok. 200 m
  • 30 października w porze dziennej na jezdni do Krakowa przed węzłem Rudno (km 380), oraz w dwóch miejscach między węzłem Rudno a placem poboru opłat w Balicach (km 391 i 395) jeden pas ruchu na odcinku ok. 200 m 
  • 30 października w porze dziennej na jezdni w kierunku do Krakowa za węzłem Chrzanów (km 374), oraz na jezdni w kierunku do Katowic w okolicach węzła Chrzanów  (km 372) jeden pas ruchu na odcinku ok. 200 m - bieżące naprawy nawierzchni.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Przebudowa Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP)

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków prowadzi prace związane z ich przebudową.

W pierwszej kolejności przebudowie podlegają:

  • MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa,
  • MOP Zastawie znajdujący się ok. 9 km za węzłem „Chrzanów”, kierunek do Katowic.

Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu. Zakres usług hotelowych pozostaje bez zmian.