Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni/ inne prace

2017.09.06 / 08:43 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że prace związane z wymianą nawierzchni prowadzone są obecnie na odcinku 4,6 km między węzłem Rudno, a placem poboru opłat w Balicach, od km 392 do km 396,6. Ruch  odbywa się dwoma zwężonymi pasami ruchu w obu kierunkach z ograniczeniem prędkości do 80 km/h, ale:

  • od  8 do 11 września od godz. 19.00 do godz. 10.00 na obu jezdniach autostrady wystąpią lokalne zawężenia jezdni do jednego pasa na odcinku ok. 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

PLANOWANA WYMIANA NAWIERZCHNI na odcinku ok. 7 km między węzłem Murckowska w Katowicach, a węzłem Brzęczkowice w Mysłowicach (od km 341,6 do km 348,5).

  •  prace przygotowawcze - 6 września (środa) na jezdni do Krakowa wystąpią  okresowe zamknięcia jednego z dwóch pasów ruchu na odcinku ok 400 m. Cały ruch zostanie przekierowany na drugi pas ruchu. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h
  • w nocy z 7 na 8 września od godz. 19.00 do godz. 6.00 na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia jezdni do jednego pasa na odcinku ok. 500 m. Ruch  będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
  • od 10 do 13 września w porze nocnej tj. od godz. 19.00 do godz. 7.00 na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia jezdni do jednego pasa na odcinku ok. 500 m. Ruch  będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
  • od 13 września ruch w obu kierunkach odbywać się będzie dwoma zwężonymi pasami ruchu z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

UWAGA! W kierunku do Katowic w godzinach porannych mogą pojawiać się zatory drogowe.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu publikowane są także na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

INNE PRACE

PRZEBUDOWA MIEJSC OBSŁUGI PODRÓŻNYCH

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków rozpoczął prace związane z ich przebudową.

W pierwszej kolejności przebudowie podlegać będą :

  • MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa,
  • MOP Zastawie znajdujący się ok. 9 km za węzłem „Chrzanów”, kierunek do Katowic.

Na ww. MOP nadal będzie prowadzona sprzedaż paliw. Ograniczone będą usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu. Zakres usług hotelowych pozostanie bez zmian.

Natomiast pozostałe Miejsca Obsługi Podróżnych tj. MOP Morawica zlokalizowany przy autostradzie A4 Katowice – Kraków ok. 27 km za węzłem „Chrzanów” w kierunku do Krakowa oraz MOP Aleksandrowice zlokalizowany ok. 1 km za Placem Poboru Opłat w Balicach, będą funkcjonowały bez zmian. Ich przebudowa planowana jest w dalszej kolejności.

Za wszelkie utrudnienia związane z przebudową MOP, w imieniu PKN Orlen S.A., przepraszamy.