Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni/ inne prace

2017.09.13 / 07:08 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że dzisiaj, tj. w środę 13 września, w związku z wymianą nawierzchni autostrady pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice, na odcinku o długości 7 km (od km 341+640 do km 348+500) wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Zachowane zostały dwa zawężone pasy ruchu w każdym kierunku. Podczas gdy na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu jest remontowany, drugi jest przejezdny. Na jezdni do Krakowa są dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic.

UWAGA!

W kierunku Katowic zjechać na węźle Mysłowice i węźle Murckowska można obecnie tylko z prawego pasa ruchu.

W rejonie skarpy nasypu autostrady uszkodzonej wczoraj przez silne opady deszczu
(km 348+450), ruch w kierunku Katowic jest już możliwy dwoma pasami. Służby techniczne prowadzą prace mające na celu usunięcie skutków podmycia autostrady.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożną jazdę.

 

MONTAŻ BRAMOWNICY – km 348+069 autostrady A4

13 września od godz. 19.00 do godz. 6.00 dnia następnego zostanie zamknięty lewy pas ruchu w kierunku do Katowic za węzłem Brzęczkowice (km 348) do węzła Murckowska na odcinku dł. 7 km, wyznaczony (w związku ze zmianą organizacji ruchu dot. wymiany nawierzchni)  na jezdni w kier. Krakowa; ruch w kierunku Katowic będzie odbywał się jednym pasem ruchu.

14 września między  godz. 2:00 a 3:00 na czas ok. 10 minut w okolicach węzła Brzęczkowice (km 348), autostrada w kierunku Krakowa zostanie zamknięta dla ruchu (montaż słupa bramownicy po stronie południowej kier. Kraków).

14 września między  godz. 3:00 a 4:00 na czas ok. 20 minut w okolicach węzła Brzęczkowice (km 348), autostrada w obu kierunkach zostanie zamknięta dla ruchu (montaż rygla bramownicy nad dwoma jezdniami autostrady).

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.