Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni/ nieczynne Miejsca Obsługi Podróżnych

2017.11.07 / 09:16 | Nowości

Uwaga! 10 listopada Punkty Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach będą nieczynne.

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że prace związane z wymianą nawierzchni prowadzone są obecnie:

  • na odcinku od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach (od km 341, 6 do km 348,5  tj. na odcinku o długości ok. 7 km). Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami w każdym kierunku.

UWAGA! W kierunku do Katowic, zjazdy z autostrady na węzłach Mysłowice oraz Murckowska w Katowicach na drogę krajową nr 86 możliwe są tylko z prawego pasa ruchu.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe ukończenie ww. prac nastąpi w połowie listopada, a nie na przełomie października i listopada, jak pierwotnie planowano.

UWAGA! Zgodnie z informacją przekazana przez PKN Orlen w związku z przerwami w dostawie energii elektrycznej nieczynne będzie:

  • od 7 listopada, godz. 7.00 do 8 listopada, godz. 7.00  (24 godziny) Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) Zastawie znajdujące się ok. 9 km za węzłem „Chrzanów”, kierunek do Katowic.
  • 7 listopada od godz. 11.00 do 14.00 MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa
  • 13 listopada od godz. 11.00 do 14.00 MOP Kępnica

Na obu MOP-ach czynne będą jedynie motele i sanitariaty.

INNE PRACE

  • 7 listopada od godz. 8.00 do 16.30 na jezdni w kierunku Krakowa za węzłem Rudno (km 385) jeden pas ruchu na odcinku ok. 200 m
  • 8 listopada od godz. 8.00 do 10.30 oraz od godz. 12.00 do 15.00 na placu poboru opłat w Mysłowicach nieczynna będzie skrajna, prawa bramka w kierunku do Katowic
  • 8 listopada od godz. 10.30 do 12.00 na placu poboru opłat w Mysłowicach nieczynna będzie bramka A4Go

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Przebudowa Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP)

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków prowadzi prace związane z ich przebudową.

W pierwszej kolejności przebudowie podlegają:

  • MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa,
  • MOP Zastawie znajdujący się ok. 9 km za węzłem „Chrzanów”, kierunek do Katowic.

Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu. Zakres usług hotelowych pozostaje bez zmian.

Do 20 listopada z uwagi na prace remontowe nieczynny będzie motel na MOP Morawica.