Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni/ przebudowa odwodnienia

2018.04.23 / 14:41 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Do 23 maja 2018 r. realizowana będzie wymiana nawierzchni na jezdni w kierunku do Krakowa na odcinku 6 km między Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, a węzłem Jeleń, tj. od km 352 do km 358. Zmianie uległa organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. Zachowane zostały dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch odbywa się z ograniczeniem prędkości.

W dniu 24 kwietnia (wtorek) w godzinach popołudniowych (po godzinie 17) na czas około 1,5 godz. zamknięty będzie jeden z dwóch pasów ruchu w kierunku do Krakowa. Cały ruch zostanie przekierowany na drugi pas ruchu. Zmiana w organizacji ruchu podyktowana jest względami technologicznymi przy układaniu nawierzchni. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

PRZEBUDOWA ODWODNIENIA AUTOSTRADY

18 kwietnia w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na jezdni w kierunku do Krakowa, na odcinku od km 348+900 do 349+400. W trakcie wykonywania ww. prac wprowadzone zostaną następujące utrudnienia:

  • zamknięcie części pasa wyłączenia łącznicy węzła Brzęczkowice relacji Katowice-Cieszyn z ograniczeniem prędkości do 80 km/h,

Planuje się, że ww. tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do początku maja 2018.

REMONT NAWIERZCHNI NA WĘŹLE BALIN

Do drugiej połowy sierpnia 2018 r. realizowany będzie kompleksowy remont nawierzchni jezdni na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków. W tym okresie zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch zostanie poprowadzony objazdami.

Obecnie zamknięta jest łącznica zjazdowa z autostrady A4 relacji Katowice – Oświęcim/ Balin oraz połówka ulicy Balińskiej. Został tam wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną.

Zamknięta także została łącznica węzła Balin – zjazdowa z węzła, relacji Oświęcim/ Balin – Kraków. Planowane otwarcie tej łącznicy po zakończeniu robót to 12 maja.

Szczegóły objazdów dla zamykanych relacji na węźle przedstawione są na znakach drogowych.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.

PRZEBUDOWA MIEJSCA OBSŁUGI PODRÓŻNYCH W MORAWICY

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków rozpoczął prace związane z przebudową MOP w Morawicy (przed PPO Balice, kierunek do Krakowa). Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu.