Strona główna / Nasze kampanie / To nie sen, Ty prowadzisz - 2011

To nie sen, Ty prowadzisz - 2011

„To nie sen, Ty prowadzisz” – pod takim hasłem w 2011 roku zorganizowano kampanię uwrażliwiającą kierowców na zagrożenie spowodowane przemęczeniem podczas prowadzenia pojazdu. Impulsem do przeprowadzenia akcji był jubileuszowy przejazd 100-milionowego kierowcy autostradą A4 Katowice-Kraków.

Jak wynika ze statystyk, aż co dziesiąty kierowca zasnął kiedyś za kierownicą. Kierowcy odczuwają senność szczególnie jesienią, podczas jazdy poza terenem zabudowanym oraz na autostradach*.

Autostrady należą do szczególnych tras, na których ze względu na jednostajną jazdę prostym odcinkiem ryzyko zaśnięcia za kierownicą jest większe niż na innych drogach. Podróżując autostradą konieczność kontroli stopnia zmęczenia oraz zapobiegania senności jest szczególnie istotna. Zmęczenie za kierownicą może być tak samo groźne jak jazda pod wpływem alkoholu. Powoduje obniżenie koncentracji, pogorszenie refleksu, czy osłabienie zdolności oceny prędkości oraz odległości na drodze. Nietrudno wówczas o utratę panowania nad pojazdem.

Kampania edukacyjna „To nie sen, Ty prowadzisz” miała formę konkursu dla kierowców.

Film z zaproszeniem do włączenia się do kampanii dostępny jest pod adresem

www.bezpieczna.autostrada-a4.plKierowcy podróżujący autostradą A4 Katowice-Kraków otrzymali na Placach Poboru Opłat ulotkę ze wskazówkami, jak poradzić sobie ze zmęczeniem podczas podróży oraz jak włączyć się do akcji, a na Placach Poboru Opłat, prowadzący samochód otrzymali cukierki kawowe z kofeiną firmy Kopiko – partnera kampanii „To nie sen, Ty prowadzisz”.

*Na podstawie badań przeprowadzonych przed PBS DGA we wrześniu 2011 r. 

Kategoria: Powiązane pliki [2]
  Nazwa Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Poradnik - Jak nie zasnąć za kierownicą 15-10-16 09:58 1,2MB pobierz plik: Poradnik - Jak nie zasnąć za kierownicą
pdf Ulotka kampanii 15-10-16 09:58 375,7KB pobierz plik: Ulotka kampanii