Stalexport Autostrada Małopolska S.A.
https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/videotolling
Drukuj grafikę : tak / nie

Odczyt tablic rejestracyjnych - videotolling

Pobór opłaty przy zastosowaniu odczytu tablic rejestracyjnych (tzw. videotolling) to doskonałe i proste rozwiązanie dla kierowców, którzy korzystają z przejazdów autostradą A4 Katowice - Kraków od czasu do czasu np. w drodze na urlop lub na długi weekend, ale także dla tych z Państwa, którzy jeżdżą nią regularnie.

Wystarczy:

i korzystać z szybkich i tańszych przejazdów na Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach przez specjalnie oznakowane bramki autostradowe (dwie skrajne lewe bramki oraz jedna bramka z prawej strony placu poboru)

 

 

 

 

 

 

Opłaty za przejazd A4 Katowice-Ktaków pobierane dla płatności Autopay są dużo niższe niż dla płatności gotówką czy kartą. Cennik dotępny jest tutaj. Opłaty pobierane są na dwóch placach poboru: połowa opłaty na bramce wjazdowej oraz druga połowa na bramce wyjazdowej. Przykładowo kierowcy, który jedzie z Katowic do Krakowa samochodem osobowym na placu poboru w Mysłowicach z karty płatniczej zostanie pobrana kwota 7 zł, oraz 7 zł na placu poboru w Balicach (stawki te obowiązują od 1 stycznia 2020 r.)

Uwaga! Ci z Państwa, którzy mają zainstalowane urządzenie pokładowe A4Go i chcą zapłacić za przejazd przy wykorzystaniu elektronicznego poboru opłat A4Go, a jednocześnie są zarejestrowani w aplikacji Autopay powinni wyłączyć (odznaczyć) w tej aplikacji autostradę A4 Katowice-Kraków.

Bramki dla videotollingu oznakowane są tak:

 

 

 

 Place poboru opłat oznakowane są natomiast tak: 

Z płatności przy wykorzystaniu aplikacji Autopay na A4 Katowice-Kraków mogą korzystać:

czyli kierowcy pojazdów kategorii 1 z wyłączeniem motocykli oraz kategorii 2, 3, 4 i 5.

Nie ma konieczności posiadania przy sobie telefonu z aplikacją Autopay. Kamery odczytują numery rejestracyjne, system poboru sprawdza czy pojazd z konkretną tablicą został zarejestrowany. Kierowca może przejechać przez bramkę tylko wówczas gdy po lewej stronie pasa ruchu zapali się zielone światło  i  zostanie podniesiony szlaban.

KORZYŚCI:

Uwaga! W przypadku omyłkowego lub awaryjnego wjazdu na pas bez oznakowania dla videotollingu:

 Uwaga! W przypadku gdy szlaban nie podniósł się opłata za przejazd zostanie pobrana przez inkasenta (płatność gotówką lub karta płatniczą). Należy wówczas sprawdzić:

KONTAKT

Reklamacje i pytania dotyczące obsługi aplikacji, pobranych płatności i oraz faktur należy kierować na adres – kontakt@bm.pl

tel. 58 7604 844
(poniedziałek-piątek, 7:00-22:00)
(sobota 8:00-16:00)