Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

Bezkontaktowe i tańsze przejazdy z A4Go lub Autopay/ Prace na A4 Katowice - Kraków

12 06 2020 #Aktualności

12 czerwca br. Punkty Obsługi Klienta będą nieczynne, tym samym nie będą realizowane zamówienia na A4Go i kartA4. Przepraszamy za niedogodności.

Uwaga!

Do ok. 26 czerwca 2020 r. w związku z pracami remontowymi na obiekcie mostowym między węzłem Murckowska w Katowicach, a węzłem Mysłowice zamknięta jezdnia w kierunku Krakowa na odcinku 2 km (km 341 - 343). Ruch w obu kierunkach odbywa się na jezdni do Katowic:

 • jeden pas dla ruchu w kierunku do Krakowa,
 • dwa pasy dla ruchu w kierunku Katowic,
 • ograniczenie prędkości: 60 km/h.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.

BEZKONTAKTOWE I TAŃSZE METODY WNOSZENIA OPŁAT ZA PRZEJAZD

Szanowni Klienci,

Informujemy uprzejmie, że spółka Stalexport Autostrada Małopolska S.A. - koncesjonariusz autostrady A4 Katowice- Kraków - w ramach działań prewencyjnych związanych z zagrożeniem epidemicznym postanowiła o ograniczeniu działalności Punktów Obsługi Klienta zlokalizowanych przy Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach.

Do odwołania punkty te realizować będą wyłącznie zamówienia internetowe na urządzenia A4Go i doładowania impulsami składane w sklepie internetowym karta4go.pl, co oznacza, że zakup  stacjonarny w ww. punktach nie będzie możliwy.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Zachęcamy do korzystania z bezpiecznych, bezkontaktowych form wnoszenia opłat za przejazd z wykorzystaniem urządzenia pokładowego A4Go lub aplikacji Autopay, tym bardziej, że co najmniej do 30 czerwca 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice – Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności: A4Go, Autopay i Telepass. Kierowcy zaoszczędzą, w zależności od kategorii pojazdu, od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dla samochodów osobowych oznacza to aż 30 proc. obniżkę.

Od 23 czerwca 2020 r. obowiazywać będą nowe Regulaminy zakupu A4Go. Dostępne są tutaj

Stawki opłat obowiązujące co najmniej do 30 czerwca 2020 r.

Videotolling – łatwiej się nie da

Kierowcy, którzy jeżdżą autostradą A4 Katowice-Kraków okazjonalnie: w weekendy, czy na urlopy, ale także podróżujący tym odcinkiem częściej, np. do pracy, mogą korzystać z videotollingu – poboru opłat opartego o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu. Przejazdy są opłacane poprzez aplikację Autopay, która pozwala zarejestrować pojazd w bazie i powiązać numer rejestracyjny z kartą kredytową lub płatniczą. Zainstalowane na bramkach kamery odczytują tablicę rejestracyjną, a system natychmiast podnosi szlaban. Szybkie przejazdy, nawet w okresach wzmożonego ruchu, są możliwe m.in. dzięki wyznaczeniu dla tej metody płatności trzech bramek na każdym placu poboru opłat, oznaczonych symbolem czarnej kamery na żółtym tle. Z tą samą aplikacją można przejechać także koncesyjnym odcinkiem autostrady A1.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/oplaty/odczyt-tablic-rejestracyjnych-videotolling

A4Go – pełna kontrola przejazdów służbowych

Regularnym użytkownikom autostrady, w tym m.in. właścicielom flot, koncesjonariusz proponuje elektroniczny pobór opłat A4Go, działający w oparciu o zainstalowane na przedniej szybie pojazdu urządzenie pokładowe. Komunikuje się ono z anteną na bramce autostradowej – szlaban podnosi po dokonaniu kategoryzacji pojazdu, a historię podróży i transakcji można śledzić na bieżąco poprzez internetowe konto użytkownika. A4Go funkcjonuje na razie jako przedpłata, czyli tzw. prepaid. Użytkownik opłaca z góry odpowiednią liczbę impulsów, odpowiadającą liczbie przejazdów przez place poboru opłat.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/a4go_elektroniczny_pobor_oplat

https://automatycznaa4.pl/

 INNE PRACE NA A4 KATOWICE-KRAKÓW

 • Wymiana nawierzchni jezdni. Zmiana w organizacji ruchu na odcinku 4 km pomiędzy węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach, tj. od km 396 do km 400 na obu jezdniach autostrady. Zachowane są dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas ruchu na jezdni do Katowic i na jezdni do Krakowa. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości.

Uwaga!

Zmiany w organizacji ruchu na czas robót będą obejmowały również zjazd z autostrady na Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP)  Aleksandrowice, znajdujący się przy jezdni w kierunku Katowic. Będzie on możliwy tylko z prawego pasa ruchu, który zostanie poprowadzony po jezdni w kierunku Katowic. Użytkownicy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony po jezdni przeciwnej (w kierunku Krakowa) nie będą mieli możliwości zjazdu na MOP Aleksandrowice. Zjazd na MOP Morawica znajdujący się przy jezdni w kierunku Krakowa będzie możliwy jak do tej pory z obydwu pasów ruchu.

Informacja o takiej zmianie organizacji ruchu jest umieszczona na oznakowaniu pionowym (tablice informacyjne) umieszczonym przed rozdzieleniem pasów ruchu. 

 • Wymiana nawierzchni jezdni na PPO Mysłowice. Tymczasowe zamknięcia pasów dojazdowych do bramek dla obu kierunków jazdy. 13 czerwca zjazd na parkingi za bramkami w kierunku Krakowa będzie możliwy tylk o z zewnętrznych (skrajnych prawych) pasów ruchu.
 • Prace remontowe na wiadukcie w rejonie węzła Mysłowice (km 347). Do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.
 • Prace remontowe na wiadukcie w rejonie węzła Brzęczkowice (km 349) - zmiana organizacja ruchu na odcinku ok. 300 m w obu kierunkach autostrady A4. Zachowane są dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch odbywa się z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

  Zwracamy uwagę na konieczność zatrzymania się przed znakiem STOP przy wjeździe na autostradę A4  z łącznicy relacji Łódź – Katowice na węźle Brzęczkowice.

 • Przebudowa odwodnienia autostrady - do ok. 16 listopada 2020 r. zmiana w organizacji ruchu na jezdni w kierunku Krakowa przed węzłem Balin w km 368, na odcinku ok. 600 m. Zamknięty jest lewy pas ruchu, ale ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

  Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.