Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

Od dzisiaj na A4 Katowice-Kraków płatność za przejazd z aplikacją SkyCash/ Prace na autostradzie

1 07 2020 #Aktualności

sprawniej przez bramki a4 katowice-kraków z aplikacją SkyCash

1 lipca br. na A4 Katowice-Kraków uruchomiono kolejną aplikację dostępną w ramach videotollingu (opłaty pobieranej na podstawie odczytu tablicy rejestracyjnej) - SkyCash.

Przejazdy z aplikacją SkyCash przez place poboru opłat są znacznie szybsze w porównaniu z przejazdami, gdzie opłata wnoszona jest kartą płatniczą, czy gotówką. Po pierwsze na każdym z dwóch placów poboru (w Mysłowicach i Balicach) dla videotollingu przeznaczono 3 bramki: dwie, skrajne lewe i trzecią od prawej strony, oznakowane kamerą na żółtym tle. Po drugie kierowca nie musi się w zasadzie zatrzymywać na bramce - odczyt tablicy rejestracyjnej przebiega natychmiastowo, a opłata za przejazd pobierana jest z karty płatniczej przypisanej do konta w aplikacji SkyCash. W przypadku omyłkowego wjazdu na nieoznakowaną linię można również  zapłacić za przejazd przy użyciu videotollingu, zgłaszając taki zamiar inkasentowi, który uruchamia system, jest to jednak opcja zabierająca zdecydowanie więcej czasu.

Wystarczy zarejestrować swój pojazd w aplikacji i przypisać do swojego konta użytkownika kartę kredytową lub płatniczą. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Videotolling na A4 Katowice-Kraków rozpoznaje, poza numerami rejestracyjnymi wszystkich krajów Unii Europejskiej, także tablice ukraińskie – warunkiem, w przypadku aplikacji SkyCash, jest posiadanie polskiego numeru telefonu. Na placu poboru opłat nie trzeba  być zalogowanym w aplikacji SkyCash ani mieć przy sobie telefonu – system automatycznie odczytuje numer rejestracyjny, identyfikuje pojazd i podnosi szlaban. Połowa opłaty jest pobierana na bramce wjazdowej oraz druga połowa na bramce wyjazdowej.

Do końca września br. użytkownicy automatycznych metod płatności, w tym również nowo wprowadzonej aplikacji SkyCash, mogą oszczędzać na każdej podróży od 15 do 30 proc., płacąc: 7 zł zamiast 10 zł w przypadku pojazdów kat.1, 17 zł zamiast 20 zł w przypadku pojazdów kategorii 2 i 3 oraz 30 zł zamiast 35 zł w przypadku pojazdów kategorii 4 i 5.

Z aplikacji SkyCash mogą korzystać kierowcy pojazdów kategorii 1-5, z wyłączeniem motocykli. Można ją pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play, w AppGallery oraz w AppStore.

SkyCash umożliwia także m.in.: płatności za bilety kolejowe i autokarowe, bilety komunikacji miejskiej, parkingi miejskie i prywatne, a także bilety kinowe, doładowania serwisów gamingowych, VOD i muzycznych. Dostępne są również funkcje finansowe, jak szybkie przelewy pomiędzy użytkownikami lub wypłaty gotówki z bankomatów . W aplikacji SkyCash użytkownicy znajdą bilety aż 9 regionalnych przewoźników kolejowych oraz PKP Intercity.

NOWY INTERNETOWY SERWIS KLIENTA A4Go

Uruchomiliśmy nowy i bardziej przyjazny w obsłudze system sprzedaży A4Go i kartA4. Konta klientów w dotychczasowym sklepie internetowym www.karta4go.pl wraz ze wszystkim danymi zostały przeniesione do nowego serwisu www.a4go.pl

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmem dotyczącym obsługi nowego serwisu A4Go - tutaj

Dotychczasowym klientom wysłano maila z prośbą o aktywację swojego konta w nowym serwisie internetowym. koniecznym jest ustawienie nowego hasła do konta.

Prosimy o sprawdzenie skrzynek mailowych, w tym spamu.

NAJWAŻNIEJSZE NOWOŚCI I ZMIANY

 • usługa postpaid (płatność po przejeździe). W nowym serwisie internetowym urządzenie pokładowe A4Go będzie można powiązać z kartą płatniczą, a opłata za przejazd pobrana zostanie z tej karty po przejeździe przez plac poboru opłat.

Nadal możliwym jest zasilanie konta klienta impulsami, czyli korzystanie z przedpłaty (prepaid). Przy tej metodzie płatności termin ważności zakupionych pakietów impulsów wynosi aż 730 dni, co gwarantuje w długim okresie stały poziom opłat za przejazd niezależnie od ich ewentualnych zmian w przyszłości.

 • możliwość samodzielnego blokowania i odblokowywania urządzeń A4Go np. w przypadku tymczasowego wycofania danego pojazdu z ruchu,
 • możliwość pobrania listy transakcji w plikach Excel lub pdf,
 • faktury dostępne do pobrania z konta klienta  - nie będą już wysyłane mailem.

BEZKONTAKTOWE I TAŃSZE METODY WNOSZENIA OPŁAT ZA PRZEJAZD

Szanowni Klienci,

Informujemy uprzejmie, że spółka Stalexport Autostrada Małopolska S.A. - koncesjonariusz autostrady A4 Katowice- Kraków - w ramach działań prewencyjnych związanych z zagrożeniem epidemicznym postanowiła o ograniczeniu działalności Punktów Obsługi Klienta zlokalizowanych przy Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach.

Do odwołania punkty te realizować będą wyłącznie zamówienia internetowe na urządzenia A4Go i doładowania impulsami składane w sklepie internetowym www.a4go.pl co oznacza, że zakup  stacjonarny w ww. punktach nie będzie możliwy.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Zachęcamy do korzystania z bezpiecznych, bezkontaktowych form wnoszenia opłat za przejazd z wykorzystaniem urządzenia pokładowego A4Go lub aplikacji Autopay, tym bardziej, że do 30 września 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice – Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności: A4Go, Autopay, SkyCash i Telepass. Kierowcy zaoszczędzą, w zależności od kategorii pojazdu, od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dla samochodów osobowych oznacza to aż 30 proc. obniżkę.

Od 23 czerwca 2020 r. obowiazują nowe Regulaminy zakupu A4Go. Dostępne są tutaj

Stawki opłat obowiązujące do 30 września 2020 r.

Videotolling – łatwiej się nie da

Kierowcy, którzy jeżdżą autostradą A4 Katowice-Kraków okazjonalnie: w weekendy, czy na urlopy, ale także podróżujący tym odcinkiem częściej, np. do pracy, mogą korzystać z videotollingu – poboru opłat opartego o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu. Przejazdy są opłacane poprzez aplikację Autopay lub SkyCash, które pozwalają zarejestrować pojazd w bazie i powiązać numer rejestracyjny z kartą kredytową lub płatniczą. Zainstalowane na bramkach kamery odczytują tablicę rejestracyjną, a system natychmiast podnosi szlaban. Szybkie przejazdy, nawet w okresach wzmożonego ruchu, są możliwe m.in. dzięki wyznaczeniu dla tej metody płatności trzech bramek na każdym placu poboru opłat, oznaczonych symbolem czarnej kamery na żółtym tle. Z tą samą aplikacją można przejechać także koncesyjnym odcinkiem autostrady A1.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/oplaty/odczyt-tablic-rejestracyjnych-videotolling

A4Go – pełna kontrola przejazdów służbowych

Regularnym użytkownikom autostrady, w tym m.in. właścicielom flot, koncesjonariusz proponuje elektroniczny pobór opłat A4Go, działający w oparciu o zainstalowane na przedniej szybie pojazdu urządzenie pokładowe. Komunikuje się ono z anteną na bramce autostradowej – szlaban podnosi po dokonaniu kategoryzacji pojazdu, a historię podróży i transakcji można śledzić na bieżąco poprzez internetowe konto użytkownika. A4Go funkcjonuje na razie jako przedpłata, czyli tzw. prepaid. Użytkownik opłaca z góry odpowiednią liczbę impulsów, odpowiadającą liczbie przejazdów przez place poboru opłat.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/a4go_elektroniczny_pobor_oplat

https://automatycznaa4.pl/

Prace na A4 Katowice-Kraków

 • Wymiana nawierzchni jezdni na odcinku ok. 4 km pomiędzy węzłem Jeleń, a węzłem Byczyna, tj. od km 358 do km 362. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian w organizacji ruchu  czynny będzie tylko jeden pas ruchu
 • Likwidacja utrudnień w ruchu na odcinku 4 km pomiędzy węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach, tj. od km 358,1 do km 362,3. W czasie zmian organizacji ruchu w porze nocnej do 4 lipca czynny będzie tylko jeden pas ruchu na jezdni do Krakowa oraz okresowo na jezdni do Katowic..
 • Wymiana nawierzchni jezdni na PPO Mysłowice. Tymczasowe zamknięcia pasów dojazdowych do bramek dla obu kierunków jazdy.
 • Wymiana nawierzchni na parkingach przy PPO Mysłowice od 24 czerwca do 3 lipca: w kierunku Krakowa - parking zamknięty dla samochodów osobowych, w kierunku Katowic - parking zamknięty dla samochodów ciężarowych.
 • Prace remontowe na wiadukcie w rejonie węzła Mysłowice (km 347). Do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.
 • Prace remontowe na wiadukcie w rejonie węzła Brzęczkowice (km 349) - zmiana organizacja ruchu na odcinku ok. 300 m w obu kierunkach autostrady A4. Zachowane są dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch odbywa się z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

  Zwracamy uwagę na konieczność zatrzymania się przed znakiem STOP przy wjeździe na autostradę A4  z łącznicy relacji Łódź – Katowice na węźle Brzęczkowice.

 • Przebudowa odwodnienia autostrady - do ok. 16 listopada 2020 r. zmiana w organizacji ruchu na jezdni w kierunku Krakowa przed węzłem Balin w km 368, na odcinku ok. 600 m. Zamknięty jest lewy pas ruchu, ale ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

  Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.