Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

Prace na A4 Katowice-Kraków

4 11 2019 #Aktualności

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że trwa obecnie ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja prowadzona jest w sprawdzony, możliwie najbardziej przyjazny dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem dni kiedy przeprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

Utrudnienia w ruchu

  • na odcinku 6 km pomiędzy węzłem Jeleń, a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, tj. od km 358 do km 352. Dwa zwężone pasy w obu kierunkach.
  • do połowy listopada z powodu prac związanych z wymianą nawierzchni na Placu Poboru Opłat w Balicach w kierunku do Katowic zawężony będzie dojazd do pasów poboru opłat, jednakże nie będą zamykane pasy poboru opłat związane z powyższymi pracami.
  • do końca października z powodu prac związanych z wymianą nawierzchni na Placu Poboru Opłat w Balicach w kierunku do Krakowa, zamknięty będzie pas nr 10, dedykowany wyłącznie dla elektronicznego poboru opłat (A4Go, videotolling). Rolę pasa nr 10 przejmie sąsiedni pas nr 11 i będzie obsługiwał TYLKO elektroniczny pobór opłat

PRACE REMONTOWE NA OBIEKTACH MOSTOWYCH

1) między Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach

  • (km 397) do końca roku 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy,
  • (km 389) do końca listopada 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

2) w rejonie węzła Mysłowice

  • (km 347) do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

MODERNIZACJA ODWODNIENIA między węzłami Rudno i Chrzanów

  • 4 listopada od godz. 23:00 do 2:00 dnia następnego na jezdni w kierunku Krakowa od km 372 do 374 będzie wyłączony lewy pas ruchu.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.