Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

Prace na A4 Katowice-Kraków

5 11 2019 #Aktualności

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że trwa obecnie ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja prowadzona jest w sprawdzony, możliwie najbardziej przyjazny dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem dni kiedy przeprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

Utrudnienia w ruchu

  • na odcinku 6 km pomiędzy węzłem Jeleń, a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, tj. od km 358 do km 352. Dwa zwężone pasy w obu kierunkach.
  • od 6 listopada (środa) planowana jest likwidacja utrudnień w ruchu na ww. odcinku. W nocy wprowadzana będzie tymczasowa organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. W porze dziennej zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w porze nocnej w dniach od 6 do 7 listopada tj. środa – czwartek na jezdni do Katowic oraz w porze nocnej w dniach od 6 do 9 listopada tj. środa – sobota na jezdni do Krakowa, czynny będzie tylko jeden pas ruchu.
  • do połowy listopada z powodu prac związanych z wymianą nawierzchni na Placu Poboru Opłat w Balicach w kierunku do Katowic zawężony będzie dojazd do pasów poboru opłat, jednakże nie będą zamykane pasy poboru opłat związane z powyższymi pracami.
  • przed Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, na jezdni w kierunku Krakowa dwa zwężone pasy ruchu na krótkim odcinku.

PRACE REMONTOWE NA OBIEKTACH MOSTOWYCH

1) między Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach

  • (km 397) do końca roku 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy,
  • (km 389) do końca listopada 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

2) w rejonie węzła Mysłowice

  • (km 347) do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

MODERNIZACJA ODWODNIENIA między węzłami Rudno i Chrzanów

 Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.