Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

Sprawniej i bezkontaktowo przez bramki z A4Go, Autopay, SkyCash / Prace na A4 Katowice - Kraków

13 07 2020 #Aktualności

Szanowni Klienci,

Informujemy uprzejmie, że spółka Stalexport Autostrada Małopolska S.A. - koncesjonariusz autostrady A4 Katowice- Kraków - w ramach działań prewencyjnych związanych z zagrożeniem epidemicznym postanowiła o ograniczeniu działalności Punktów Obsługi Klienta zlokalizowanych przy Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach.

Do odwołania punkty te realizować będą wyłącznie zamówienia internetowe na urządzenia A4Go i doładowania impulsami składane w sklepie internetowym www.a4go.pl co oznacza, że zakup  stacjonarny w ww. punktach nie będzie możliwy.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Prace na A4 Katowice-Kraków

  • Wymiana nawierzchni jezdni na odcinku ok. 4 km pomiędzy węzłem Jeleń, a węzłem Byczyna, tj. od km 358 do km 362. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian w organizacji ruchu  czynny będzie tylko jeden pas ruchu
  • Od 15 lipca wymiana nawierzchni jezdni odcinku ok. 3 km pomiędzy węzłem Mysłowice, a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, tj. od km 348,5 do km 351,5. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian w porze nocnej od 17 do 21 lipca br. czynny będzie tylko jeden pas ruchu na jezdni do Katowic oraz okresowo na jezdni do Krakowa.

    Zjazd z autostrady A4 na drogę S1 na węźle Brzęczkowice będzie możliwy tylko z prawego pasa ruchu, który zostanie poprowadzony po jezdni w kierunku Krakowa. Kierowcy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony po jezdni przeciwnej (w kierunku Katowic) nie będą mieli możliwości zjazdu na S1. Zjazd na S1 na węźle Brzęczkowice w kierunku Katowic będzie możliwy jak do tej pory z obydwu pasów ruchu.

  • Przebudowa odwodnienia autostrady - do ok. 16 listopada 2020 r. zmiana w organizacji ruchu na jezdni w kierunku Krakowa przed węzłem Balin w km 368, na odcinku ok. 600 m. Zamknięty jest lewy pas ruchu, ale ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

    Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.