Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

Sprawniej i bezkontaktowo przez bramki z A4Go, Autopay, SkyCash / Prace na A4 Katowice - Kraków

22 07 2020 #Aktualności

SZYBCIEJ PRZEZ BRAMKI Z BEZKONTAKTOWYM I TAŃSZYMI METODami WNOSZENIA OPŁAT ZA PRZEJAZD: a4go, Autopay, skycash i telepass

Zachęcamy do korzystania z szybkich, bezkontaktowych i bezpiecznych,  metod wnoszenia opłat za przejazd z wykorzystaniem urządzenia pokładowego A4Go lub aplikacji: Autopay, SkyCash, tym bardziej, że do 30 września 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice – Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności. Kierowcy zaoszczędzą, w zależności od kategorii pojazdu, od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dla przejazdów samochodem osobowym oznacza to aż 30 proc. obniżkę.

Videotolling z aplikacjami: Autopay albo SkyCash – łatwiej się nie da

Kierowcy, którzy jeżdżą autostradą A4 Katowice-Kraków okazjonalnie: w weekendy, czy na urlopy, ale także podróżujący tym odcinkiem częściej, np. do pracy, mogą korzystać z videotollingu – poboru opłat opartego o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu.

Przejazdy z aplikacją Autopay/ SkyCash przez place poboru opłat są znacznie szybsze w porównaniu z przejazdami, gdzie opłata wnoszona jest kartą płatniczą, czy gotówką. Po pierwsze na każdym z dwóch placów poboru (w Mysłowicach i Balicach) dla videotollingu przeznaczono 3 bramki: dwie, skrajne lewe i trzecią od prawej strony, oznakowane kamerą na żółtym tle. Po drugie kierowca nie musi się w zasadzie zatrzymywać na bramce - odczyt tablicy rejestracyjnej przebiega natychmiastowo, a opłata za przejazd pobierana jest z karty płatniczej przypisanej do konta w aplikacji Autopay/ SkyCash. W przypadku omyłkowego wjazdu na nieoznakowaną linię można również  zapłacić za przejazd przy użyciu videotollingu, zgłaszając taki zamiar inkasentowi, który uruchamia system, jest to jednak opcja zabierająca zdecydowanie więcej czasu.

Wystarczy pobrać aplikację Autopay albo SkyCash na swój telefon z Google Play/ AppStore, zarejestrować swój pojazd w aplikacji i przypisać do swojego konta użytkownika kartę kredytową lub płatniczą. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Videotolling na A4 Katowice-Kraków rozpoznaje, poza numerami rejestracyjnymi wszystkich krajów Unii Europejskiej, także tablice ukraińskie – warunkiem, w przypadku aplikacji SkyCash, jest posiadanie polskiego numeru telefonu. Na placu poboru opłat nie trzeba być zalogowanym w aplikacji Autopay/ SkyCash ani nawet mieć przy sobie telefonu – system automatycznie odczytuje numer rejestracyjny, identyfikuje pojazd i podnosi szlaban. Połowa opłaty jest pobierana na bramce wjazdowej oraz druga połowa na bramce wyjazdowej.

Z  aplikacjami Autopay i SkyCash można przejechać także koncesyjnym odcinkiem autostrady A1.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/oplaty/odczyt-tablic-rejestracyjnych-videotolling

Elektroniczny pobór opłat A4Go – pełna kontrola przejazdów służbowych

Regularnym użytkownikom autostrady, w tym m.in. właścicielom flot, koncesjonariusz proponuje elektroniczny pobór opłat A4Go, działający w oparciu o zainstalowane na przedniej szybie pojazdu urządzenie pokładowe A4Go. Komunikuje się ono z anteną na bramce autostradowej – szlaban podnosi po dokonaniu kategoryzacji pojazdu, a historię podróży i transakcji można śledzić na bieżąco poprzez internetowe konto użytkownika w serwisie www.a4go.pl

A4Go funkcjonuje jako:

  • prepaid tj. przedpłata. Użytkownik opłaca z góry odpowiednią liczbę impulsów, odpowiadającą liczbie przejazdów przez place poboru opłat. Termin ważności zakupionych pakietów impulsów wynosi aż 730 dni, co gwarantuje w długim okresie stały poziom opłat za przejazd niezależnie od ich ewentualnych zmian w przyszłości.
  • postpaid - urządzenie pokładowe A4Go można powiązać z kartą płatniczą, a opłata za przejazd pobrana zostanie z tej karty po przejeździe przez plac poboru opłat.

Urządzenie pokładowe A4Go można obecnie nabyć w sklepie internetowym www.a4go.pl

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/a4go_elektroniczny_pobor_oplat

Stawki opłat za przejazd obowiązujące do 30 września 2020 r.

https://automatycznaa4.pl/

Prace na A4 Katowice-Kraków

  • Wymiana nawierzchni jezdni na odcinku ok. 3 km pomiędzy węzłem Mysłowice, a Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, tj. od km 348,5 do km 351,5 (do końca września 2020 r.). Zachowane są dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian organizacji ruchu czynny będzie tylko jeden pas.

Zmiany w organizacji ruchu na czas robót obejmują również zjazd z autostrady A4 (jadąc od Katowic) na drogę S1 na węźle Brzęczkowice. Jest on możliwy tylko z prawego pasa ruchu, który jest poprowadzony na jezdni w kierunku Krakowa. Kierowcy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony na jezdni przeciwnej (w kierunku Katowic) nie mają możliwości zjazdu na S1. Zjazd z autostrady A4 na drogę S1 na węźle Brzęczkowice (jadąc od Krakowa) jest możliwy jak do tej pory z obydwu pasów ruchu.

Uwaga! Między węzłem Mysłowice, a PPO Mysłowice mogą powstawać zatory drogowe.

  • Wymiana nawierzchni jezdni na odcinku ok. 4 km pomiędzy węzłem Jeleń, a węzłem Byczyna, tj. od km 358 do km 362. Zachowane są dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian w organizacji ruchu  czynny będzie tylko jeden pas ruchu
  • Przebudowa odwodnienia autostrady - do ok. 16 listopada 2020 r. zmiana w organizacji ruchu na jezdni w kierunku Krakowa przed węzłem Balin w km 368, na odcinku ok. 600 m. Zamknięty jest lewy pas ruchu, ale ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

    Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.