Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

Sprawniej przez bramki z A4Go/ Prace na A4 Katowice-Kraków

30 06 2020 #Aktualności

Drodzy Klienci,

Uruchomiliśmy nowy i bardziej przyjazny w obsłudze system sprzedaży A4Go i kartA4. Konta klientów w dotychczasowym sklepie internetowym www.karta4go.pl wraz ze wszystkim danymi zostały przeniesione do nowego serwisu www.a4go.pl

Dotychczasowym klientom wysłano maila z prośbą o aktywację swojego konta w nowym serwisie internetowym. koniecznym jest ustawienie nowego hasła do konta.

Prosimy o sprawdzenie skrzynek mailowych, w tym spamu.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmem dotyczącym obsługi nowego serwisu A4Go - tutaj

NAJWAŻNIEJSZE NOWOŚCI I ZMIANY

 • usługa postpaid (płatność po przejeździe). W nowym serwisie internetowym urządzenie pokładowe A4Go będzie można powiązać z kartą płatniczą, a opłata za przejazd pobrana zostanie z tej karty po przejeździe przez plac poboru opłat.

Nadal możliwym jest zasilanie konta klienta impulsami, czyli korzystanie z przedpłaty (prepaid). Przy tej metodzie płatności termin ważności zakupionych pakietów impulsów wynosi aż 730 dni, co gwarantuje w długim okresie stały poziom opłat za przejazd niezależnie od ich ewentualnych zmian w przyszłości.

 • możliwość samodzielnego blokowania i odblokowywania urządzeń A4Go np. w przypadku tymczasowego wycofania danego pojazdu z ruchu,
 • możliwość pobrania listy transakcji w plikach Excel lub pdf,
 • faktury dostępne do pobrania z konta klienta  - nie będą już wysyłane mailem.

BEZKONTAKTOWE I TAŃSZE METODY WNOSZENIA OPŁAT ZA PRZEJAZD

Szanowni Klienci,

Informujemy uprzejmie, że spółka Stalexport Autostrada Małopolska S.A. - koncesjonariusz autostrady A4 Katowice- Kraków - w ramach działań prewencyjnych związanych z zagrożeniem epidemicznym postanowiła o ograniczeniu działalności Punktów Obsługi Klienta zlokalizowanych przy Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach.

Do odwołania punkty te realizować będą wyłącznie zamówienia internetowe na urządzenia A4Go i doładowania impulsami składane w sklepie internetowym www.a4go.pl co oznacza, że zakup  stacjonarny w ww. punktach nie będzie możliwy.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Zachęcamy do korzystania z bezpiecznych, bezkontaktowych form wnoszenia opłat za przejazd z wykorzystaniem urządzenia pokładowego A4Go lub aplikacji Autopay, tym bardziej, że do 30 września 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice – Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności: A4Go, Autopay i Telepass. Kierowcy zaoszczędzą, w zależności od kategorii pojazdu, od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dla samochodów osobowych oznacza to aż 30 proc. obniżkę.

Od 23 czerwca 2020 r. obowiazywać będą nowe Regulaminy zakupu A4Go. Dostępne są tutaj

Stawki opłat obowiązujące do 30 września 2020 r.

Videotolling – łatwiej się nie da

Kierowcy, którzy jeżdżą autostradą A4 Katowice-Kraków okazjonalnie: w weekendy, czy na urlopy, ale także podróżujący tym odcinkiem częściej, np. do pracy, mogą korzystać z videotollingu – poboru opłat opartego o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu. Przejazdy są opłacane poprzez aplikację Autopay, która pozwala zarejestrować pojazd w bazie i powiązać numer rejestracyjny z kartą kredytową lub płatniczą. Zainstalowane na bramkach kamery odczytują tablicę rejestracyjną, a system natychmiast podnosi szlaban. Szybkie przejazdy, nawet w okresach wzmożonego ruchu, są możliwe m.in. dzięki wyznaczeniu dla tej metody płatności trzech bramek na każdym placu poboru opłat, oznaczonych symbolem czarnej kamery na żółtym tle. Z tą samą aplikacją można przejechać także koncesyjnym odcinkiem autostrady A1.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/oplaty/odczyt-tablic-rejestracyjnych-videotolling

A4Go – pełna kontrola przejazdów służbowych

Regularnym użytkownikom autostrady, w tym m.in. właścicielom flot, koncesjonariusz proponuje elektroniczny pobór opłat A4Go, działający w oparciu o zainstalowane na przedniej szybie pojazdu urządzenie pokładowe. Komunikuje się ono z anteną na bramce autostradowej – szlaban podnosi po dokonaniu kategoryzacji pojazdu, a historię podróży i transakcji można śledzić na bieżąco poprzez internetowe konto użytkownika. A4Go funkcjonuje na razie jako przedpłata, czyli tzw. prepaid. Użytkownik opłaca z góry odpowiednią liczbę impulsów, odpowiadającą liczbie przejazdów przez place poboru opłat.

Więcej informacji: https://www.autostrada-a4.com.pl/oplaty/a4go_elektroniczny_pobor_oplat

https://automatycznaa4.pl/

Prace na A4 Katowice-Kraków

 • Wymiana nawierzchni jezdni na odcinku ok. 4 km pomiędzy węzłem Jeleń, a węzłem Byczyna, tj. od km 358 do km 362. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian w organizacji ruchu  czynny będzie tylko jeden pas ruchu.
 • Wymiana nawierzchni jezdni na PPO Mysłowice. Tymczasowe zamknięcia pasów dojazdowych do bramek dla obu kierunków jazdy.
 • Wymiana nawierzchni na parkingach przy PPO Mysłowice od 24 czerwca do 3 lipca: w kierunku Krakowa - parking zamknięty dla samochodów osobowych, w kierunku Katowic - parking zamknięty dla samochodów ciężarowych.
 • Prace remontowe na wiadukcie w rejonie węzła Mysłowice (km 347). Do listopada 2020 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.
 • Prace remontowe na wiadukcie w rejonie węzła Brzęczkowice (km 349) - zmiana organizacja ruchu na odcinku ok. 300 m w obu kierunkach autostrady A4. Zachowane są dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch odbywa się z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

  Zwracamy uwagę na konieczność zatrzymania się przed znakiem STOP przy wjeździe na autostradę A4  z łącznicy relacji Łódź – Katowice na węźle Brzęczkowice.

 • Przebudowa odwodnienia autostrady - do ok. 16 listopada 2020 r. zmiana w organizacji ruchu na jezdni w kierunku Krakowa przed węzłem Balin w km 368, na odcinku ok. 600 m. Zamknięty jest lewy pas ruchu, ale ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

  Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.