Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

Prace na A4/ Videotolling dla posiadaczy kart flotowych Orlen

13 05 2021 #Aktualności #Utrudnienia

PRACE NA A4 KATOWICE-KRAKÓW

 • rozbudowa pasów ruchu na Placach Poboru Opłat - zmiana organizacji ruchu na PPO Balice na jezdni w kierunku do Katowic,
 • wymiana nawierzchni jezdni pomiędzy węzłami Murckowska w Katowicach i  Brzęczkowice w Mysłowicach na odcinku 3,5 km (km 345 - 348,5). Zachowane dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian w organizacji ruchu tj. w porze nocnej od 14 – 18 maja czynny będzie tylko jeden pas ruchu. Zakończenie utrudnień w ruchu zaplanowano na 18 maja br.

Uwaga! Zwracamy uwagę, że zjazd z autostrady A4 na węzeł Mysłowice znajdujący się w km 346,8 jadąc w kierunku do Krakowa możliwy jest tylko z prawego pasa ruchu, który został poprowadzony po jezdni w kierunku do Krakowa. Kierowcy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony na jezdni przeciwnej (w kierunku do Katowic) nie mają możliwości zjazdu do Mysłowic. Informacja o takiej zmianie organizacji ruchu jest umieszczona na oznakowaniu pionowym (tablice informacyjne) umieszczonym przed rozdzieleniem pasów ruchu. 

Zjazd z A4 na węźle Mysłowice jadąc w kierunku do Katowic jest możliwy jak do tej pory z obydwu pasów ruchu.

 • do 25 maja prace związane z odnowieniem oznakowania poziomego wzdłuż całej autostrady - zawężenia do jednego pasa ruchu w porze nocnej
 • do 29 maja bieżące naprawy nawierzchni jezdni na krótkich odcinkach na węzłach: Mysłowice, Brzęczkowice, Byczyna i Chrzanów oraz na obu jezdniach autostrady:
  • 13  maja na jezdni w kierunku Krakowa między węzłami Chrzanów i Balice,
  • 14 maja na obu jezdniach między węzłem Rudno i PPO Balice,
  • od 17 do 19 maja na jezdni w kierunku Katowic między PPO Balice, a PPO Mysłowice.

 VIDEOTOLLING DLA UŻYTKOWNIKÓW KART FLOTOWYCH ORLEN

Użytkownicy kart flotowych Orlen: Flota i Mikroflota, typu "S" (powiązanych z numerem rejestracyjnym pojazdu) mają już możliwość korzystania z automatycznej płatności za przejazd w oparciu o videotolling na placach poboru opłat autostrady A4 Katowice-Kraków. Płatność jest pobierana na podstawie odczytu tablicy rejestracyjnej.

W celu uruchomienia videotollingu na A4 Katowice-Kraków dla posiadaczy kart Flota konieczny jest kontakt z konsultantem Infolinii Programu Flota lub swoim opiekunem, natomiast użytkownicy kart Mikroflota mogą uruchomić tę usługę samodzielnie przez swoje konto w panelu online.

Więcej informacji: https://flota.orlen.pl/Artykul/mobiuslugi

Korzyści:

 • niższe opłaty za przejazd (8 zł na każdym PPO, zamiast 12 zł za przejazd samochodem osobowym),
 • natychmiastowa transakcja i szybki przejazd przez bramki przeznaczone dla videotollingu oznaczone tablicą z czarną kamerą na żółtym tle bez konieczności otwierania okna samochodu i podawania karty flotowej inkasentowi.

Cennik dla płatności gotówkowych, kartami w tym kartami flotowymi oraz dla płatności automatycznych, w tym videotollingu

Stawki opłat

Więcej informacji na temat videotollingu na A4 Katowice-Kraków: https://www.autostrada-a4.com.pl/pl/oplaty/odczyt-tablic-rejestracyjnych-videotolling

W razie wątpliwości lub w celu zasięgnięcia bardziej szczegółowych informacji na temat uruchomienia videotollingu dla posiadaczy kart flotowych Orlen prosimy o kontakt:

 • mailowy na adres: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
 • pisemnie na adres: Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Dział Sprzedaży Kart Flotowych, ul. Chemików 7, 09-411 Płock