Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

UŻYTKOWNICY KART FLOTOWYCH ORLEN MOGĄ JUŻ KORZYSTAĆ Z VIDEOTOLLINGU NA AUTOSTRADZIE A4 KATOWICE-KRAKÓW

26 05 2021 #Komunikaty prasowe

Flotowcy i przedsiębiorcy, którzy do tej pory płacili za przejazdy koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 kartami flotowymi ORLEN: FLOTA lub MIKROFLOTA typu „S”, mają możliwość połączenia ich z videotollingiem. Dołączając do systemu płatności automatycznych, mogą podróżować szybciej, wygodniej i dużo taniej.

Użytkownik karty flotowej ORLEN, który zdecyduje się korzystać z videotollingu, czyli poboru opłat opartego na odczycie tablicy rejestracyjnej, w zależności od kategorii pojazdu, zaoszczędzi nawet do 5 zł na każdej bramce. Zaoszczędzi także czas, ponieważ przejazdy specjalnie wydzielonymi pasami, oznaczonymi symbolem czarnej kamery na żółtym tle, nie wymagają zatrzymywania się na bramkach, otwierania okna, czy kontaktu z inkasentem. Właściciel firmy będzie mógł wygodnie zarządzać przejazdami służbowymi poprzez swoje konto użytkownika i pobierać zbiorcze faktury, umożliwiające proste zakwalifikowanie wydatków w koszty.

Aby włączyć usługę videotollingu, należy skontaktować się z konsultantem Infolinii Programu FLOTA lub opiekunem klienta, a w przypadku karty MIKROFLOTA można wybrać tę opcję samodzielnie poprzez swoje konto w panelu online.

- Otwarcie systemu płatności automatycznych dla użytkowników kart flotowych to wyjście naprzeciw przedsiębiorcom, którzy od tej możliwości uzależniali swoje zainteresowanie videotollingiem.  Widzimy w tym szansę na dalsze zwiększanie liczby transakcji automatycznych
i udrażnianie placów poboru opłat naszej autostrady. Chcielibyśmy, żeby w niedalekiej  przyszłości do ORLENU dołączyli również inni operatorzy kart flotowych - mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Szczegółowe informacje dotyczące powiązania kart flotowych ORLEN z videotollingiem są dostępne na stronie: https://flota.orlen.pl/artykul/mobiuslugi