Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU I CHWILOWE NOCNE ZAMKNIĘCIE BRAMEK W BALICACH W ZWIĄZKU Z MONTAŻEM KONSTRUKCJI STALOWEJ NAD JEZDNIĄ DO KRAKOWA

12 11 2020 #Komunikaty prasowe

W sobotę i niedzielę 14-15 listopada br. na autostradzie A4 Katowice-Kraków realizowane będą prace związane z montażem bramownicy w obrębie placu poboru opłat w Balicach. Na bramkach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, wyłączająca z obsługi kierowców część pasów. Przed godziną 3.00, 15 listopada br. planowane jest krótkotrwałe całkowite zamknięcie bramek w kierunku Krakowa.

W ramach czasowej organizacji ruchu, od godziny 21.00 14 listopada br. wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Balicach (km 399) oraz 7 pasów na PPO w kierunku Krakowa. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – linie nr 16 i nr 17. Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w kierunku Katowic – nr 8 i 9.

Montaż bramownicy nad drogą rozpocznie się około godziny 2:40, w niedzielę 15 listopada br. W tym czasie ruch na PPO Balice na jezdni w stronę Krakowa zostanie całkowicie wstrzymany na maksymalnie 30 minut. Po zakończeniu montażu dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 16 i nr 17.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu będzie miało miejsce w niedzielę, 15 listopada, między godziną 4.00 a 5.00.

– Po zamontowaniu bramownic nad placem poboru opłat w Mysłowicach przystępujemy do realizacji tego samego zadania w Balicach. Również tym razem dopilnujemy, by prace przebiegły sprawnie. Prosimy kierowców o planowanie podroży z uwzględnieniem zapowiadanego wstrzymania ruchu na bramkach w Balicach, a także o szczególną ostrożność przy dojeździe do placu poboru – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy  SAM S.A. – Na zamontowanych bramownicach planujemy zainstalować oznakowania zmiennej treści – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

###

Informacje o SAM S.A.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskała koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację w 1997 roku. Wymagało to licznych inwestycji. Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym oraz kredytów pozyskanych z międzynarodowego konsorcjum bankowego. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.

Dodatkowych informacji udzieli:
Rafał Czechowski
Rzecznik prasowy SAM S.A.
e-mail: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

tel. 601 063 200