Strona główna / Lista aktualności

16 czerwca POK nieczynne/ wymiana nawierzchni jezdni

2017.06.13 / 14:59 | Nowości

 Wymiana nawierzchni jezdni

1. Informujemy uprzejmie, że w związku z wymianą nawierzchni jezdni na drodze S1 na węźle Brzęczkowice (nad koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 Katowice – Kraków) :

  •  17 czerwca (sobota) od  godziny 4:00 do godziny 18:00  zamknięty będzie jeden z dwóch pasów ruchu na drodze ekspresowej S1 w kierunku do Cieszyna.
  • od 17 czerwca (sobota) od godzin wieczornych obowiązywała będzie zastępcza organizacja ruchu w obrębie węzła Brzęczkowice na drodze ekspresowej S1 na jezdni w kierunku do Cieszyna, przy czym zostaną zachowane zawężone dwa pasy ruchu. Ruch w kierunku do Cieszyna będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Ruch w kierunku do Częstochowy będzie prowadzony bez zmian.

lub (w zależności od warunków atmosferycznych)

  • 18 czerwca (niedziela) od  godziny 20:00 do 19 czerwca (poniedziałek)  do godziny 6:00  (godziny nocne) zamknięty będzie jeden z dwóch pasów ruchu na drodze ekspresowej S1 w kierunku do Cieszyna.
  • od 19 czerwca (poniedziałek) obowiązywała będzie zastępcza organizacja ruchu w obrębie  węzła Brzęczkowice na drodze ekspresowej S1 na jezdni w kierunku do Cieszyna, przy czym zostaną zachowane zawężone dwa pasy ruchu. Ruch w kierunku do Cieszyna będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Ruch w kierunku do Częstochowy będzie prowadzony bez zmian.

Zmiana w organizacji ruchu podyktowana jest koniecznością ustawienia zastępczej organizacji ruchu i wykonania robót remontowych. Ruch w kierunku do Cieszyna będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Ruch w kierunku do Częstochowy będzie prowadzony bez zmian w dotychczasowej organizacji.

Zakończenie remontu nawierzchni planowane jest do 25 sierpnia 2017 r.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu będą publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

 2. W związku z wymianą nawierzchni jezdni do Krakowa na 6 km odcinku w okolicach węzła Rudno (km 380 - 386)  ruch na obu jezdniach autostrady odbywa się dwoma zwężonymi pasami z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

3. Prace związane z wymianą nawierzchni na jezdni do Krakowa od km 380+350 do km 386+450 autostrady A4 tj. na odcinku o długości ok. 6 km między Węzłem Chrzanów i  PPO Balice:

  • w dniu 17 czerwca (sobota) w godzinach popołudniowych na czas około 3 godz. zamknięty będzie jeden z dwóch pasów ruchu w kierunku do Krakowa. Cały ruch zostanie przekierowany na drugi pas ruchu. Zmiana w organizacji ruchu podyktowana jest względami technologicznymi przy układaniu nawierzchni.

Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

16 czerwca Punkty Obsługi Klientów przy Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach będą nieczynne.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.