Telefon alarmowy

+48 32 76 27 333

Elektroniczny pobór opłat A4Go

Logo A4GoElektroniczny pobór opłat A4Go to nowoczesny i bardzo prosty sposób płatności za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków. To znaczna oszczędność czasu i nieporównywalna z żadnym innym rozwiązaniem wygoda. Wystarczy wypożyczyć urządzenie pokładowe, przykleić je do przedniej szyby auta i korzystać z przejazdu szybkimi bramkami dla płatności automatycznych. Elektroniczny pobór opłat A4Go pozwala również na przejazd z urządzeniami pokładowymi Telepass*.

Tylko 50 zł kaucji za urządzenie A4Go

urządzenie pokładowe A4GoZ urządzenia pokładowego A4Go można skorzystać na wszystkich bramkach placów poboru opłat w Mysłowicach i Balicach. Do każdego urządzenia A4Go przypisana jest wybrana przez Klienta kategoria pojazdu oraz numer rejestracyjny pojazdu, ale możliwe jest także przypisanie do jednego urządzenia dwóch kategorii pojazdów i trzech numerów rejestracyjnych. Jedno urządzenie pozwala zatem na przejazd przez place poboru opłat różnymi pojazdami. Przy podjeździe do bramki autostradowej urządzenie pokładowe A4Go skomunikuje się z anteną zainstalowaną na bramce i po weryfikacji kategorii pojazdu szlaban zostanie otwarty.

*prosimy o sprawdzenie w firmie Telepass, czy urządzenie będące w Państwa posiadaniu jest akceptowane na A4 Katowice-Kraków.

Urządzenie A4Go można nabyć wybierając następujące opcje płatności za przejazd:

 • przedpłata (tzw. prepaid) za pakiet impulsów, czyli za określoną liczbę przejazdów autostradą, gdzie jeden impuls odpowiada jednemu przejazdowi przez Plac Poboru Opłat w Mysłowicach lub Balicach,
 • płatność kartą płatniczą przypisaną do urządzenia A4Go (tzw. postpaid) - wówczas opłata za przejazd pobierana jest z karty po przejeździe przez bramkę autostradową.

Możliwy jest wybór jednej lub obu opcji naraz. Nie są pobierane żadne inne opłaty za korzystanie z elektronicznego poboru opłat.

Wszystkie transakcje i przejazdy zapisywane są na koncie Klienta, który może je sprawdzić po zalogowaniu się w serwisie www.a4go.pl

Urządzenie pokładowe A4Go wraz z pakietem impulsów oraz kolejne doładowania można nabyć na stronie www.a4go.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta (POK) czynnych w dni robocze od godz. 6.15 do 21.45. Punkty te zlokalizowane są w Mysłowicach tuż za bramkami w kierunku Krakowa (ul. Piaskowa 20) oraz Balicach tuż za bramkami w kierunku Katowic (ul. Krakowska 104).

Korzyści

 • specjalne, skrajne, lewe bramki A4Go oznakowane na pomarańczowo, przeznaczone TYLKO dla posiadaczy urządzeń pokładowych
 • brak dodatkowych czynności np. otwierania okna i wręczania inkasentowi karty lub gotówki
 • brak długich kolejek do bramek A4Go
 • czas transakcji ok. 4 sekundy
 • możliwość nabywania kolejnych pakietów 20 impulsów na stronie www.a4go.pl
 • możliwość podglądu stanu konta i wszystkich przejazdów przez place poboru opłat także na stronie www.a4go.pl
 • możliwość korzystania z urządzenia pokładowego A4Go w różnych pojazdach (wymagane jest podanie co najmniej jednego numeru rejestracyjnego pojazdu, ale max. dla trzech pojazdów)
 • urządzenie pokładowe można zwrócić w dowolnym momencie - zwrócona zostanie kaucja w wysokości 50 zł oraz wartość niewykorzystanych, całych pakietów impulsów (wartość niewykorzystanych impulsów, które nie stanowią pakietu nie jest zwracana)
 • pakiet 20 impulsów ważny jest 2 lata (730 dni) od momentu jego zakupu, co gwarantuje w długim okresie stały poziom opłat za przejazd, niezależnie od ich ewentualnych zmian w przyszłości.

UWAGA! W przypadku wadliwego funkcjonowania urządzenia pokładowego A4Go jest ono BEZPŁATNIE wymieniane na nowe urządzenie. Prosimy o kontakt z Punktem Obsługi Klienta: Kanały sprzedaży

Oznakowanie Placów Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach

schemat PPO lipiec 2023

Uwaga! Płatności z wykorzystaniem urządzeń pokładowych systemu e-Toll nie są akceptowane na A4 Katowice -Kraków.

Kierowców bez urządzeń pokładowych A4Go prosimy o kierowanie się do trzech środkowych bramek.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
pdf 2020-06-22 Jak korzystać z elektronicznego poboru opłat A4Go - poradnik.pdf
ilość pobrań: 3494
Jak korzystać z elektronicznego poboru opłat A4Go - poradnik.pdf 1,35MB zobacz