Strona główna / Lista aktualności

50% bonifikata dla motocyklistów

2012.03.30 / 00:00 | Nowości

Od 1 kwietnia podróż jednośladem na koncesyjnym odcinku A4 będzie o połowę tańsza. Opłata w ramach taryfy 1 z rabatem dla motocyklistów wyniesie 4,5 zł na każdym placu poboru opłat.

Wprowadzenie bonifikaty dla motocyklistów wieńczy starania o wprowadzenie dla tych pojazdów opłaty odpowiedniej do stopnia oddziaływania na nawierzchnię drogi. W marcu 2010 r. SAM S.A., jako jedyny prywatny zarządca płatnej autostrady, podjął działania zmierzające do wypracowania rozwiązania pozwalającego na wprowadzenie niższych opłat zgodnego z zapisami Umowy Koncesyjnej i ogólnie obowiązującymi przepisami. Powyższe działania nabrały dynamiki przed kilkoma tygodniami, wraz z zaangażowaniem się w sprawę opłat - na ponowny wniosek SAM S.A. oraz motocyklistów - Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Po wprowadzeniu rabatu dla motocykli, koncesjonariusz spodziewa się na A4 Katowice-Kraków większego ruchu jednośladów. W trosce o ich bezpieczeństwo, a także z myślą o kierowcach samochodów, SAM S.A. oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Motocyklistów MotoAutostrada przygotowali „dekalog” bezpiecznego korzystania z autostrad, który dostępny jest w zakładce Bezpieczeństwo/ Porady dla kierowców.