Strona główna / Lista aktualności

Od 19 marca prace związane z wymianą nawierzchni na jezdni do Katowic pomiędzy węzłem Rudno a węzłem Chrzanów.

2017.03.16 / 12:27 | Nowości

Informujemy uprzejmie, że 19 marca w godzinach wieczornych rozpoczną się prace przygotowawcze w ramach drugiego etapu wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na odcinku ok. 4 km pomiędzy Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów (od km 380 do km 376).

W związku z planowanymi zmianami w organizacji ruchu:

  • 19 marca (niedziela) od godzin wieczornych do ok. godz. 6.00 dnia następnego (20 marca, poniedziałek) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 400 m. Ruch na tym odcinku będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
  • 20 marca (poniedziałek) od ok. godz. 19.00 do ok godz. 7.00 dnia następnego (21 marca, wtorek) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Na jezdni do Katowic ruch będzie się odbywał bez utrudnień
  • 21 marca (wtorek) od godz. 18.00 do ok godz. 7.00  dnia następnego (22 marca, środa) na jezdni do Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Na jezdni do Katowic w tym czasie wystąpi lokalne zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu na długości ok. 500 m od godzin wieczornych.

Następnie na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Remont nawierzchni jezdni pomiędzy Węzłem Rudno a Węzłem Chrzanów zakończy się ok. 27 kwietnia br.

W następnym etapie rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy  węzłami Rudno i Balice na jezdni w kierunku Krakowa (od km 380 do km386). O kolejnych etapach remontu koncesjonariusz będzie sukcesywnie informował za pośrednictwem stron: www.ia4.pl, www.autostrada-a4.pl, twittera (@A4KatKra) i facebooka (a4katowicekrakow).

Zakończenie wymiany nawierzchni zaplanowano na listopad 2017 roku.