Strona główna / Lista aktualności

Od 3 sierpnia wymiana nawierzchni między Węzłem Balin i Jeleń na jezdni do Katowic

2016.08.01 / 14:58 | Nowości

Informujemy uprzejmie, że 3 sierpnia rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni do Katowic między Węzłami Balin i Jeleń, od km 369+100 do km 362+100. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas.

  • 3 sierpnia (środa) od  ok. godz. 4.00  do ok. godz. 14.00 na jezdni w kierunku Krakowa wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa ruchu na odcinku do 400 m. Ruch na tym odcinku będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
  • od 3 do 6 sierpnia w godzinach wieczorno-nocnych tj. od ok. godz. 18.00 do ok godz.8.00 dnia następnego w związku z pracami przy oznakowaniu nowej organizacji ruchu oraz montażem stalowych barier bezpieczeństwa, na odcinku ok.  1 km na jezdni do Krakowa czynny będzie tylko jeden pas ruchu. Na jezdni do Katowic w rejonie km 362 wystąpi lokalne zawężenie do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 400 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.
  • od 6 sierpnia od godz. 9.00 czynne będą dwa po pasy ruchu w każdym kierunku. Zgodnie z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców, na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden oddzielony barierami stalowymi pas w kierunku Katowic.

Na 15 września zaplanowano rozpoczęcie wymiany nawierzchni jezdni do Krakowa na tym samym odcinku autostrady. Remont obu jezdni pomiędzy między Węzłem Jeleń a Węzłem Balin zakończy się 31 października br.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.