Strona główna / Lista aktualności

Od 4 stycznia 2016 KartA4 zamiast abonamentów

2015.11.23 / 09:33 | Nowości

Uprzejmie Informujemy, że sprzedaż abonamentów na przejazd A4 Katowice-Kraków prowadzona będzie jeszcze tylko do końca 2015 roku.
Abonamenty zostaną zastąpione zbliżeniowymi kartami chipowymi – KartA4, których sprzedaż rozpocznie się 4 stycznia 2016 r.

KartA4 pozwoli na wygodne, szybkie i bezgotówkowe dokonywanie płatności za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków na wszystkich bramkach autostradowych. Uprawnienia do przejazdów autostradą zapisywane będą na koncie Klienta w postaci impulsów przypisanych do karty. Jeden impuls pozwoli na przejazd przez jeden Plac Poboru Opłat: w Mysłowicach lub w Balicach. Impulsy, sprzedawane w pakietach, można będzie w dowolnym momencie dokupić, czyli doładować daną kartę (informacja o pakietach impulsów poniżej).

Korzyści wynikające z posiadania KartyA4

 • szybszy przejazd przez bramki
 • jedna faktura VAT wystawiana przy zakupie Karty wraz z impulsami lub pakietu impulsów (doładowania)
 • oszczędność pieniędzy (5% rabatu przy zakupie kart z impulsami dla pojazdów kategorii 1)

Karty wraz z impulsami można będzie zakupić on-line w serwisie internetowym www.karta4.pl (od 4 stycznia 2016 r.) po uprzedniej rejestracji lub w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach.
Wspomniane wyżej konto Klienta w serwisie www.karta4.pl pozwoli na zakup doładowania dla poszczególnych kart, uzyskanie informacji o zakupionych kartach i zrealizowanych transakcjach oraz przejazdach. Ponadto w serwisie będą znajdować się informacje o liczbie posiadanych impulsów i ich wartości nominalnej (przed rabatem), terminie ważności poszczególnych pakietów impulsów. Konto umożliwi także samodzielne zablokowanie karty np. w przypadku jej zgubienia lub kradzieży.

Uwaga! Będą cztery rodzaje kart: dla pojazdów kat. 1 (samochody osobowe), osobno dla pojazdów kat. 2 i osobno dla pojazdów kat. 3 oraz dla pojazdów kat. 4.
/Dotychczas dla pojazdów kat. 2 i 3 sprzedawany był jeden rodzaj abonamentów/

KartA4 dla pojazdów kategorii 1

 • liczba impulsów w pakiecie: 50 
 • rabat: 5%
 • wartość: 475 zł brutto

KartA4 dla pojazdów kategorii 2

 • liczba impulsów w pakiecie: 25
 • wartość: 412,50 zł brutto

KartA4 dla pojazdów kategorii 3

 • liczba impulsów w pakiecie: 25
 • wartość: 412,50 zł brutto

KartA4 dla pojazdów kategorii 4 

 • liczba impulsów w pakiecie: 25
 • wartość: 662,50 zł brutto

Karty A4 sprzedawne będą wyłącznie w poniższych punktach sprzedaży:

 • Punkt Obsługi Klienta w Mysłowicach, ul. Piaskowa 20 (tuż za bramkami w kierunku Krakowa)

tel. 32 76 27 335 fax 32 76 27 334
pokmyslowice@autostrada-a4.com.pl

 • Punkt Obsługi Klienta w Balicach, ul. Krakowska 104 (tuż za bramkami w kierunku Katowic)

tel. 32 76 27 535 fax 32 76 27 435
pokbalice@autostrada-a4.com.pl

Oba POK czynne są od poniedziałku do piątku, od godz. 7.00 do 21.00

Karty wraz z impulsami będzie można także zamówić korzystając z formularza sprzedaży opublikowanego na stronie internetowej www.autostrada-a4.com.pl od 4 stycznia 2016 r. lub przesyłając zamówienie mailem na adres któregoś z Punktów Obsługi Klienta.

Klienci, którzy w przeszłości dokonywali zakupów abonamentów na przejazd autostradą będą mogli nabyć karty wraz z impulsami w sklepie internetowym www.karta4.pl, a następnie dokonywać kolejnych zakupów pakietów impulsów po przesłaniu na ww. adres Punktu Obsługi Klienta potwierdzenia chęci dokonywania zakupów w sklepie internetowym i podaniu adresu mailowego, będącego jednocześnie loginem do konta klienta (osobna rejestracja w sklepie nie będzie wówczas konieczna). Na podany adres zostanie przesłany link aktywacyjny wraz z tymczasowym hasłem do konta klienta. Klienci, którzy nie prześlą ww. potwierdzenia i adresu mailowego będą mogli aktywować swoje konto osobiście w Punktach Obsługi Klienta.  

Kategoria: Powiązane pliki [1]
  Nazwa Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Informacja w formie ulotki 15-12-19 23:15 910,03KB pobierz plik: Informacja w formie ulotki