Strona główna / Lista aktualności

Prace na A4 Katowice-Kraków

2019.07.15 / 10:29 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że trwa obecnie ostatni etap wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja prowadzona jest w sprawdzony, możliwie najbardziej przyjazny dla kierowców sposób – na krótkich odcinkach, z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem dni kiedy przeprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu. Remontowi nawierzchni towarzyszyć będą prace związane z poszerzeniem wlotów na place poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

Utrudnienia w ruchu:

  • na jezdni w kierunku Krakowa, na odcinku ok. 3,5 km między węzłami Jeleń i Chrzanów (od km 368,8 do km 372,3) - dwa zwężone pasy ruchu w każdym kierunku jazdy z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Planowane zakończenie prac na tym odcinku - początek września,
  • w porze nocnej z 15 na 16 lipca 2019 r. (poniedziałek/wtorek) planowane jest wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na ww. odcinku autostrady. W czasie wprowadzania zmian mogą wystąpić lokalne utrudnienia w ruchu, niemniej utrzymane zostaną po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h,
  • na odcinku 400 m pomiędzy Placem Poboru Opłat w Balicach, a węzłem Balice I tj. od km 400+700 do km 401+100, zmieniona została organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady: w kierunku do Krakowa zachowane zostały dwa pasy ruchu, w kierunku do Katowic w ciągu drogi S52 czynny jest jeden pas ruchu.
  • na łącznicy relacji Rzeszów - Katowice do końca sierpnia zachowane zostaną dwa pasy ruchu, natomiast w późniejszym okresie czynny będzie jeden pas ruchu.

PRACE REMONTOWE NA OBIEKTACH MOSTOWYCH

1) między Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach

  • (km 397) do końca roku 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy,
  • (km 389) do końca listopada 2019 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

3) w rejonie węzła Mysłowice

  • (km 347) do listopada 2010 r. dwa zwężone pasy ruchu w obu kierunkach jazdy.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.