Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni - aktualizacja/ naprawy oznakowania poziomego

2017.06.19 / 16:29 | Nowości

Wymiana nawierzchni jezdni

1. Informujemy uprzejmie, że w związku z wymianą nawierzchni jezdni na drodze S1 na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach (nad koncesyjnym odcinkiem autostrady A4 Katowice – Kraków) wprowadzona została zmieniona organizacja ruchu z zachowaniem dwóch zawężonych pasów ruchu na obu jezdniach. Ruch odbywa się  z ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Tymczasowo pojawiają się jednak zwężenia do jednego pasa:

  • od 19 do 21  czerwca (poniedziałek- środa), w  godzinach od 18:00 do 5:00 zamknięty będzie jeden z dwóch pasów ruchu  w kierunku do Częstochowy.

Ruch w kierunku do Cieszyna będzie się odbywał bez zmian.

Zakończenie remontu nawierzchni planowane jest do 25 sierpnia 2017 r.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu będą publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

 2. W związku z wymianą nawierzchni jezdni do Krakowa na 6 km odcinku w okolicach węzła Rudno (km 380 - 386):

  •  20 czerwca (wtorek) po godz. 17 na czas około 3 godzin zamknięty będzie jeden z dwóch pasów ruchu w kierunku do Krakowa. Cały ruch zostanie przekierowany na drugi pas ruchu. Zmiana w organizacji ruchu podyktowana jest względami technologicznymi przy układaniu nawierzchni.

Następnie ruch na obu jezdniach autostrady odbywać się będzie dwoma zwężonymi pasami z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Naprawa oznakowania poziomego

Od 20 do 29 czerwca na wybranych odcinkach autostrady prowadzone będą prace związane z usuwaniem usterek w oznakowaniu poziomym. Roboty będą miały charakter szybko postępujący, a utrudnienia polegać będą na zawężeniu do jednego pasa ruchu.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe.