Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni jezdni

2018.05.09 / 16:10 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Do 23 maja 2018 r. realizowana będzie wymiana nawierzchni na jezdni w kierunku do Krakowa na odcinku 6 km między Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, a węzłem Jeleń, tj. od km 352 do km 358. Zmianie uległa organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. Zachowane zostały dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch odbywa się z ograniczeniem prędkości.

REMONT NAWIERZCHNI NA WĘŹLE BALIN

Do drugiej połowy sierpnia 2018 r. realizowany będzie kompleksowy remont nawierzchni jezdni na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków. W tym okresie zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch zostanie poprowadzony objazdami.

Zamknięte są

  • połówka ulicy Balińskiej. Wprowadzono tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną.
  • łącznica zjazdowa z węzła Balin relacji Oświęcim/ Balin – Kraków. Planowane otwarcie tej łącznicy po zakończeniu robót to 12 maja.

Od 14 maja do 26 czerwca zamknięta będzie łącznica relacji Oświęcim/Balin – Katowice.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.

PRZEBUDOWA MIEJSCA OBSŁUGI PODRÓŻNYCH W MORAWICY

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków rozpoczął prace związane z przebudową MOP w Morawicy (przed PPO Balice, kierunek do Krakowa). Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu.