Strona główna / Lista aktualności

Wymiana nawierzchni na 6 km odcinku/ remont na węźle Balin

2018.04.06 / 13:16 | Nowości

WYMIANA NAWIERZCHNI JEZDNI

Informujemy uprzejmie, że w związku z planowaną od 9 kwietnia do 23 maja 2018 r. wymianą nawierzchni na jezdni w kierunku do Krakowa na odcinku 6 km między Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, a węzłem Jeleń, tj. od km 352 do km 358, zmianie ulegnie organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości.

UWAGA! W nocy 6 kwietnia od godz. 22.00 do godz. 7.00 dnia następnego, oraz w nocy od 7 do 9 kwietnia od godz. 19.00 do godz. 7.00 następnego dnia na jezdni do Katowic wystąpią lokalne zawężenia do jednego pasa na odcinku o długości ok. 500 m. Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

REMONT NAWIERZCHNI NA WĘŻLE BALIN

Do drugiej połowy sierpnia 2018 r. realizowany będzie kompleksowy remont nawierzchni jezdni na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków. W tym okresie zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch zostanie poprowadzony objazdami.

Obecnie zamknięta jest łącznica zjazdowa z autostrady A4 relacji Katowice – Oświęcim/ Balin oraz połówka ulicy Balińskiej. Został tam wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną. Planowany termin zakończenie robót na tej łącznicy to 14 kwietnia br.

Zamknięta także została łącznica węzła Balin – zjazdowa z węzła, relacji Oświęcim/ Balin – Kraków. Planowane otwarcie tej łącznicy po zakończeniu robót to 12 maja.

Szczegóły objazdów dla zamykanych relacji na węźle przedstawione są na znakach drogowych.

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy o ostrożną jazdę.

PRZEBUDOWA MIEJSCA OBSŁUGI PODRÓŻNYCH W MORAWICY

Informujemy uprzejmie, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków rozpoczął prace związane z przebudową MOP w Morawicy (przed PPO Balice, kierunek do Krakowa). Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu.